چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - 7 Jun 2023
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۷ آذر ۱۳۹۲ / ۲۰:۲۷
کد مطلب: 20591
۰

مصرف الکل موجب معلولیت و مرگ می شود

مطالعات اخیر محققان آمریکایی نشان می دهد الکل و اعتیاد به مصرف آن سبب معلولیت و مرگ می شود.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری ساینس دیلی، محققان تخمین زدند در سال 2005، حدود 53 هزار مرد و 12 هزار زن بر اثر بیماری های مربوط به مصرف الکل جان خود را از دست داده اند. دکتر یورگن رن، مدیر مرکز تحقیقات اجتماعی و اپیدمیولوژیک اعتیاد و بهداشت روان دانشگاه تورنتو در کانادا دراین باره گفت: نتایج حاصل از این تجزیه و تحلیل تعجب آور بود. زیرا پیش از این نیز تحقیقاتی بر روی مصرف الکل انجام شده بود؛ ولی هیچ یک معایب آن را تا این اندازه نمی دانست.

تحقیقات قبلی نشان داد که مصرف الکل یک عامل خطر برای بیش از 200 نوع بیماری است.
ب
رای تعیین تاثیر مصرف الکل بر انواع بیماری ها، پژوهشگران اطلاعات سازمان ملی اپیدمیولوژیک مصرف الکل و بیماری های وابسته آن را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و دریافتند که مصرف الکل موجب مرگ و میر 3 درصد از افراد 18 سال به بالا در آمریکا می شود. همچنین اختلالات مصرف الکل به طور قابل توجهی بر ناتوانی و معلولیت تاثیر می گذارد. به طوری که یک میلیون و 785 هزار مرد و 658 هزار زن با معلولیت ناشی از مصرف الکل زندگی می کنند.

در شیمی به هر ترکیب شیمیایی که یک گروهِ هیدرکسیل (‎-OH‏) متصل به کربن یک آلکیل داشته باشد، الکل گویند. فرمول کلی یک الکل ساده غیر حلقه ای ‎CnH2n+1OH‏ است. در شیمی الکل ها در شمار گروه مهمی از ترکیب های شیمیایی هستند و در واکنش های گسترده ای شرکت می کنند و بسیاری از ترکیب های شیمیایی از آن ها به دست می آیند. به طور کلی، زمانی که نام الکل به تنهایی به کار می رود، معمولا منظور اتانول است که همان الکل گرفته شده از جو یا عرق یا همان مشروبات الکلی است. اتانول مایعی بی رنگ و فرار و با بویی بسیار تند است که از تخمیر شکرها به دست می آید.
همچنین گاه به هر گونه نوشیدنی که الکل داشته باشد، الکل می گویند. معمولا الکل به عنوان یکی از عوامل اعتیادآور به شمار می آید.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

قلدری چیست و انواع آن کدامست ؟
انواع فوبیا و ترس‌هایی که باید درمان آن را جدی بگیرید
پسران بیشتر از دختران بیش فعال می‌شوند؟
مهارت‌های ده‌گانه برای غلبه بر خشونت علیه کودکان
تاثیر خیانت بر روی همسر وفادار چیست؟
چگونه به دام «فرسودگی تحصیلی» نیفتیم؟
احساساتی که نشان می‌دهد ضریب هوشی شما بالا است
چگونه مشاوره روانشناسی بگیریم ؟
چطوری در محل کار عذرخواهی کنیم؟
اختلالات شخصیت کلاستر B
نارسایی توجه /بیش فعالی اختلال رفتاری پیچده اما قابل مدیریت
کشف تاثیر استرس محل کار روی تایپ‌ کردن
هم اکنون که در حال نفس کشیدن هستید، کس دیگری دارد نفس های آخرش را می کشد. پس دست از گله و شکایت بردارید و بیاموزید چگونه با داشته هایتان زندگی کنید.