جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ - 2 Jun 2023
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۲ / ۱۰:۵۴
کد مطلب: 20694
۰
رئیس بسیج زنان کشور:

شاغل شدن عامل تاخیر ازدواج دختران

برداشتن اولویت استخدام آینده شغلی دختران مجرد را تضمین می کند
مینو اصلانی در گفتگو با مهر با بیان این مطلب گفت: بسیاری از فعالان حوزه زن از ماده 9 طرح تعالی خانواده سوء برداشت کرده و فکر می کنند این ماده در پی حذف زنان از فعالیتهای اجتماعی است. این در حالی است که با تدوین طرح تعالی خانواده و گنجاندن ماده 9 در آن، امید در میان زنان متاهل برای آینده شغلی شان پس از ازدواج بیشتر می شود.

اصلانی تصریح کرد: تصور جامعه امروز این است که دختران پس از کسب دیپلم و لیسانس در پی کسب شغل برای خود باشند و سپس ازدواج کنند، اما نمی دانند که شاغل شدن منجر به افزایش سن ازدواج در میان جوانان کشور می شود و ازدواج را به تاخیر می اندازد.

رئیس بسیج زنان کشور با بیان اینکه در حال حاضر استخدام ها محدود به یک شرایط سنی است، تصریح کرد: محدودیت شرایط سنی منجر به این می شود که دختران ابتدا در پی کسب شغل بوده و بعد به فکر ازدواج باشند، اما این طرح معادلات را به هم ریخته و منجر به این می شود که دختران دیگر نگران آینده شغلی خود حتی پس از ازدواج نباشند.
به گفته وی، دختران جوان باید بدانند با برداشتن اولویت نه تنها فرصت از آنها گرفته نمی شود بلکه آینده شغلی و زندگی خانوادگیشان تضمین می شود.

اصلانی با اشاره به اینکه طرح تعالی خانواده به تحکیم بنیاد خانواده و فرزند آوری کمک شایانی می کند، در پاسخ به این سوال که تکلیف زنان مجردی که از سن ازدواجشان گذشته است، توضیح داد: ماده 9 به شکل مطلق به زنان مجرد نگاه نمی کند بلکه این موضوع بستگی به شرایط افراد، سن آنها و نیاز دستگاه مربوطه در جذب زنان دارد.

به گزارش مهر، براساس ماده 9 طرح جمعیت و تعالی خانواده در تمامی بخشهای دولتی و غیر دولتی اولویت استخدام به ترتیب دارای مردان دارای فرزند، مردان متاهل فاقد فرزند و سپس دارای فرزند است به کار گیری یا استخدام افراد مجرد واجد شرایط در صورت عدم وجود متقاضیان متاهل واجد شرایط بلامانع است. همچنین در ماده 10 آمده است 5 سال پس از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون جذب افراد مجرد به عضویت هیئت علمی در تمامی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی دولتی و غیر دولتی و معلمان مدارس در تمام مقاطع تحصیلی ممنوع است تنها در نبودن متقاضی متاهل واجد شرایط با تایید بالاترین مقام دستگاه جذب افراد مجرد بلامانع خواهد بود.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

تاثیر خیانت بر روی همسر وفادار چیست؟
چگونه به دام «فرسودگی تحصیلی» نیفتیم؟
احساساتی که نشان می‌دهد ضریب هوشی شما بالا است
چگونه مشاوره روانشناسی بگیریم ؟
چطوری در محل کار عذرخواهی کنیم؟
اختلالات شخصیت کلاستر B
نارسایی توجه /بیش فعالی اختلال رفتاری پیچده اما قابل مدیریت
کشف تاثیر استرس محل کار روی تایپ‌ کردن
اضطراب با بدن زنان چه می‌کند؟
روش‌های غلبه بر استرس امتحانات
نشانه های روابط عاشقانه ناکارآمد وسمی کدامست ؟
معنویت در حل مشکلات روانی بیرون‌زاد راهگشاست
یک رابطه خوب زمانی است که کسی پذیرای گذشته، پشتیبان امروز و مشوق فردایتان باشد.