چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ - 29 Nov 2023
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۲ / ۲۱:۲۷
کد مطلب: 20745
۰

استاد ایرانی، عضو فلوی انجمن مهندسان برق و الکترونیک جهان شد

استاد ایرانی، عضو فلوی انجمن مهندسان برق و الکترونیک جهان شد
ایسنا:  عضویت فلو، عالی ترین رده عضویت در IEEE است که از بین بیش از 420 هزار عضو این انجمن، حدود شش هزار نفر توانسته‌اند به این رده دست یابیند. تنها سه عضو فلوی این انجمن در ایران مشغول به فعالیت هستند که هر سه (دکتر جمال الدین گلستانی، دکتر جواد صالحی و دکترمحمود فتوحی فیروزآباد) از اعضای هیات علمی دانشکده برق دانشگاه صنعتی شریف می‌باشند.
همچنین دکتر همایون هاشمی از اعضای سابق هیئت علمی دانشکده برق نیز دارای رده عضویت فلو می‌باشد. انجمن مهندسان برق و الکترونیک IEEE با بیش از نیم قرن سابقه فعالیت حرفه‌یی و بیش از 420 هزار عضو، بزرگترین انجمن تخصصی مهندسی برق در دنیا می‌باشد.
این انجمن در سال 1362 با ادغام دو انجمن مهندسان رادیو و انجمن مهندسان برق آمریکا شکل گرفت که قدمت مورد اخیر به سال 1884 باز می‌گردد. از موسسان و روسای پیشین این انجمن و انجمن‌های مادر آن می‌توان از دانشمندان شاخصی همچون تامسون، الکساندر گراهام‌بل، نیکولاتسلا و توماس ادیسون نام برد. در حال حاضر این انجمن دارای عضو در بیش از 160 کشور جهان می‌باشد که نیمی از این افراد از خارج از ایالات متحده هستند.

بخش ایران این انجمن به ریاست دکتر فتوحی با بیش از دو هزار عضو و 44 سال سابقه تاسیس، از فعال‌ترین بخش‌های این انجمن به شمار می‌آید. عضویت در انجمن مهندسان برق و الکترونیک IEEE شامل چند رده از عضو دانشجو (student member) تا عضو فلو (IEEE Fellow) می‌باشد.

ارتقای رده عضویت تا رده عضو کامل (Full Member) با توجه به پرداخت حق عضویت و سنوات شخص صورت می‌گیرد. اما دستیابی به دو رده آخر عضویت، یعنی عضو ارشد (Senior Member) و عضو فلو (IEEE Fellow) فقط انتصابی می باشد و منوط به دستاوردهای شایان علمی و اجرایی در حیطه تخصصی فرد می‌باشد.
به خصوص، ارتقا به رده فلو که شاخص‌ترین و پراهمیت‌ترین رده عضویت در این انجمن می‌باشد، منوط به کمک چشمگیر و نقش مهم در پیشبرد ارتقا و کاربرد علوم و فناوری در دنیای معاصر است به گونه‌ای که منجر به افزایش قابل توجهی در کیفیت و ارزش‌های جوامع بشری بشود.
بررسی صحت احراز این شروط مستقیما توسط هیات رییسه انجمن و به توصیه کمیته فلو صورت می‌گیرد.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

وسواس شده اید اگر این نشانه ها را دارید!
انواع هوش/ 16روش برای باهوش‌تر شدن
لینک ثبت‌نام و دریافت دفترچه آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
فتحی آشتیانی:  آزمون صلاحیت حرفه‌ای نیاز به مطالعه هیچ منبعی ندارد
درخواست حذف مصاحبه نظام روانشناسی برای دریافت پروانه اشتغال!!
پیامد روانیِ جست‌وجوی موفقیت به‌ جای شادمانی
این ۶ سوال را قبل از خواب از فرزندتان بپرسید
چرایی خونسردی آدم‌ها با بالارفتن سن
خواب کمتر از ۵ساعت در شبانه‌روز چه بلایی سر ما می‌آورد؟
هر فعالیتی حتی خوابیدن سالم‌تر از نشستن است
افسردگی شدید در کمین این افراد
جزئیات برگزاری آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
موفقیت به سراغ کسانی می آید که آن قدر در تلاشند که وقت نمی کنند دنبال آن بروند.