کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

افراد خوش‌بين كمتر در معرض "خطر مرگ و مير" قرار دارند

2 دی 1392 ساعت 19:04

مطالعات نشان مي‌دهند افراد خوش بين و بيماراني كه به زندگي و شرايط خود نگاه مثبتي دارند،‌ كمتر از افراد بدبين و منفي‌نگر در معرض خطر مرگ و مير ناشي از بيماري‌ها و نارسايي‌ها به ويژه بيماري‌هاي مزمن قرار دارند.


حشمت‌الله نادري روانشناس باليني در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود:‌ داشتن نگاه مثبت به زندگي و خوشبيني به واقعيت‌ها و اتفاقات اطرافمان،‌ خصلتي مهم است كه اثرات روحي-رواني و جسمي مفيدي براي انسان دارد.
وي با اشاره به اينكه خوشبين بودن بر سلامت بدن و حتي كاهش عوارض بسياري از نارسايي‌ها و بيماري‌ها تأثير دارد،‌ تصريح كرد: مطالعات نشان مي‌دهند افراد خوش‌بين و بيماراني كه به زندگي و شرايط خود نگاه مثبتي دارند،‌ كمتر از افراد بدبين و منفي‌نگر در معرض خطر مرگ و مير ناشي از بيماري‌ها و نارسايي‌ها به ويژه بيماري‌هاي مزمن قراردارند.

نادري گفت:‌با توجه به نتايچ پژوهشي كه اخيرا صورت گرفته است، بيماران دچار عارضه قلبي و عروقي كه به زندگي خود نگاه مثبتي دارند، حدود 30 تا 40 درصد كمتر در معرض خطر مرگ و مير قرار دارند.
وي يادآورشد، برطبق نتايج اين پژوهش،‌ بيماران سرطاني كه نگاه مثبتي به زندگي خود دارند نيز حدود 20 درصد كمتر در معرض مرگ‌ و مير قراردارند.
نادري افزود: نگاه مناسب بيمار به بيماريش، علاوه بر افزايش توانمندي براي بازگشت به زندگي طبيعي، سلامتي بيمار در طولاني مدت را نيز تاحد زيادي ارتقا داده و اميد به زندگي را افزايش مي‌دهد.


کد مطلب: 21061

آدرس مطلب :
https://www.migna.ir/news/21061/افراد-خوش-بين-كمتر-معرض-خطر-مرگ-مير-قرار

میگنا
  https://www.migna.ir