شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ - 2 Dec 2023
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۲۳ دی ۱۳۸۹ / ۱۹:۰۷
کد مطلب: 2112
۰

ابلاغیه ای به دانشگاهها برای بورسیه برترینها

معاون دانشجویی وزیر علوم گفت: علیرغم سطح بالای روابط کشور ما با چین و روسیه افراد تحصیل کرده که مسلط به فرهنگ و زبان این کشورها باشند خیلی کم است که ما برای جبران این نقیصه از اعزام دانشجویان به چین و روسیه حمایت می کنیم.
به گزارش خبرنگار مهر،‌ دکتر محمود ملاباشی چهارشنبه در نشست شناسایی دانشجویان مستعد بورس که با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، معاونین آموزشی و دانشجویی این وزارت و تعدادی از روسای و معاونان آموزشی  دانشگاههای کشور برگزارشد گفت: به دانشگاههای کشور ابلاغ شده است که دانشجویان رتبه اول تا پنجم مقطع کارشناسی و اول تا سوم مقطع کارشناسی ارشد در رشته های مختلف بویژه رشته های اولویت دار و مورد نیاز کشور را شناسایی و به وزارت علوم معرفی کنند تا این دانشجویان جهت تامین نیاز دستگاههای اجرایی کشور و یا عضویت در هیئت علمی دانشگاهها جهت ادامه تحصیل  بورسیه وزارت علوم شوند. وی همچنین حمایت از دانشجویان متعهد و در عین حال برتر علمی را سیاست وزارت علوم عنوان کرد و گفت: باید دانشجویان توانمند در رشته های اولویت دار مورد نیاز کشور به کشورهایی که سطح تعاملات ما با آنها مطلوب است اعزام شوند. معاون دانشجویی وزیر علوم افزود: علیرغم سطح بالای روابط کشور ما با چین و روسیه افراد تحصیل کرده که مسلط به فرهنگ و زبان این کشورها باشند خیلی کم است که ما برای جبران این نقیصه از اعزام دانشجویان به چین و روسیه حمایت می کنیم. وی گفت: در کشور چین بیش از 20 هزار دانشجوی آمریکایی در حال تحصیل هستند در حالیکه تعداد دانشجویان ما در این کشور کمتر از 50 نفر است.
 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

وسواس شده اید اگر این نشانه ها را دارید!
انواع هوش/ 16روش برای باهوش‌تر شدن
لینک ثبت‌نام و دریافت دفترچه آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
فتحی آشتیانی:  آزمون صلاحیت حرفه‌ای نیاز به مطالعه هیچ منبعی ندارد
درخواست حذف مصاحبه نظام روانشناسی برای دریافت پروانه اشتغال!!
پیامد روانیِ جست‌وجوی موفقیت به‌ جای شادمانی
این ۶ سوال را قبل از خواب از فرزندتان بپرسید
چرایی خونسردی آدم‌ها با بالارفتن سن
خواب کمتر از ۵ساعت در شبانه‌روز چه بلایی سر ما می‌آورد؟
هر فعالیتی حتی خوابیدن سالم‌تر از نشستن است
افسردگی شدید در کمین این افراد
جزئیات برگزاری آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
سخن گفتن با خدا مانند صحبت کردن با یک دوست پشت تلفن است... ممکن است او را در طرف دیگر نبینیم، اما می دانیم که دارد گوش می دهد...