چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - 1 Dec 2021
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۲ / ۲۳:۰۹
کد مطلب: 21367
۱

رتبه اول دانشگاه تربیت مدرس در بیوتکنولوژی

ورود به باشگاه 500 دانشگاه برتر
رتبه اول دانشگاه تربیت مدرس در بیوتکنولوژی
به گزارش مهر، دکتر بیژن رنجبر امروز در مراسم تجلیل از برگزیدگان المپیاد علمی دانشجویان اظهار داشت: دانشگاه تربیت مدرس در میان بیش از 3200 دانشگاه جهان رتبه 423 را کسب کرده است. وی افزود: دانشگاه وارد باشگاه 500 دانشگاه برتر دنیا در رتبه بندی لایدن هلند شده است و در زمینه شیمی نیز در میان یک درصد برتر دنیا قرار دارد.
رئیس دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به جذب افراد برگزیده المپیادی خاطرنشان کرد: در سال 91 تعداد 11 المپیادی و در سال 92 هم تعداد 6 المپیادی در دانشگاه تربیت مدرس ادامه تحصیل داده اند. در ادامه این مراسم دکتر احمد پارسیان نماینده اساتید طراح سئوال المپیاد علمی دانشجویان گفت: می گویند اولین دوره که از سال 75 برگزار شد به شناسایی دانشجویان خوب و برتر انجامید و آنها به آنسوی آب رفتند. من با رفتن دانشجویان برای آموزش و یادگیری مخالف نیستم اما انتطار من از حاکمان دولتی این است که امکاناتی فراهم کنند که این افراد با دست پر بازگردند.
وی خاطرنشان کرد: یکی از دلایل عدم بازگشت آنها مشکلات اقتصادی است. اساتید جوان در خارج از کشور به محض استخدام با سیلی از پیشنهادات مالی برای دریافت وام و خرید خانه مواجه می شوند اما در اینجا استاد جوان با مشکل تامین مسکن مواجه است که از وزیر می خواهیم این تسهیلات را فراهم کند.
پارسیان اظهار داشت: البته آنهایی که بازنمی گردند هم می توانند خدمت کنند و می توان از خدمات علمی آنها به صورت کوتاه مدت و در تابستان استفاده کرد. وی خواستار مشارکت هر چه بیشتر انجمن های علمی مرتبط با 17 رشته المپیادی شد و گفت: وقت آن رسیده که المپیاد به یک نهاد مستقل ارتقاء یابد.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

آیا شاد بودن به ژنتیک وابسته است؟
چرا خواهر و برادرها کارد و پنیرند؟! راه حل چیست؟
آیا سفید کردن دندان ها کاری اشتباه است؟
درمان متمرکز بر هیجان (emotional focused therapy) چیست ؟
۵ فوبیای نادر بین افراد در جهان
چگونه تصمیماتی ماهرانه و سالم بگیریم؟
چهار دلیل برای اینکه همیشه گرسنه هستید
درون سازی و برون سازی از دیدگاه پیاژه
این موارد نشان می‌دهد شما افسرده‌اید
بحران ‌خاموش در بین مردان!
عادتهای روا‌نشناختی رایج که عملکرد ذهنی و هوش را دچار اختلال می‌کند
زبان هیچ استخوانی ندارد اما آنقدر قوی هست که بتواند قلبی را بشکند. پس مراقب حرف هایتان باشید.