چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ - 27 Sep 2023
تاریخ انتشار :
شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۲ / ۱۲:۱۷
کد مطلب: 21404
۰
۱

کليدهاي طلايي رشد کودک در ۵ ماه دوم زندگي

ساسان ساکت فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان در گفت وگو با فارس گفت: نکته طلايي ماه پنجم بعد از تولد، غلتيدن کودک است زيرا در اين ماه کودک مي تواند بغلتد و اگر در حالت خوابيده روي شکم باشد، به پشت بچرخد و دوباره از پشت به شکم برگردد.
وي گفت: ماه ششم، ماه خزيدن کودک است يعني کودک در حالي که شکمش روي زمين است مي تواند با کمک دست ها و نيروي دست و پا، خود را روي زمين به سمت جلو بکشد، درست مثل سينه خيز رفتن.

متخصص بيماري هاي کودکان و نوزادان تصريح کرد: در ماه ششم، کودک با کمک مي تواند بنشيند. بايد در طرفين کودک بالش گذاشته شود و دو بالش نيز در پشت کمر و سر کودک بگذاريم تا اگر کودک افتاد بالش ها از ضربه به سر و کمر کودک محافظت کند.
ساکت ادامه داد: در ماه ششم کودک مي تواند توپ را از يک دست به دست ديگرش بدهد؛ همچنين اگر فرد غريبه اي را ببيند چهره اش تغيير مي کند و مي تواند بعضي از اصوات چون دا دا، با با و غيره را به کار ببرد؛ تکرار حروفي که بي معنا هستند.

همچنين به والدين توصيه مي شود به هيچ عنوان از روروئک استفاده نکنند زيرا اين وسيله علاوه بر خطراتي همچون سقوط که براي کودک به همراه دارد، مي تواند روند طبيعي تکامل کودک را با تأخير مواجه کند.در ماه هفتم و هشتم، نکته مهم چهار دست و پا رفتن کودک است يعني کودک سعي مي کند از وضعيت خوابيده بلند شود و بنشيند البته بدون کمک.در ماه نهم انتظار داريم که کودک به خوبي و بدون کمک بتواند بنشيند و اشيا را به طور ارادي بردارد و پرتاب کند و با مادر بازي هاي ساده اي چون قل دادن و پرت کردن توپ را انجام دهد.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

مهربان
Iran, Islamic Republic of
خوب بود
با این تمرین‌ها از شر آلزایمر خلاص شوید
روانشناسی شاد بودن چیست و چطور شاد باشیم؟
مواجهه درمانی: اصول، کاربردها و مزایا
اهمیت حضور مشفقانه درمانگر در روان‌درمانی
مدیریت مورد در آموزش و پرورش
افکار منفی از کجا می آیند؟ خودگویی چیست ؟
روان‌درد علت خودکشی است!
چطور اعتماد به نفسمان را تقویت کنیم؟
مصرف سیگار یا مواد توسط والدین چه پیامی به فرزندان منتقل می‌کند؟
نظریه دلبستگی جان بالبی
راه‌های کنترل خشم از دیدگاه روانشناسی
چرا اول مردان می‌گویند دوستت دارم؟!
طوری زندگی كن كه اسمت با جسمت زیر خاك نرود