چهارشنبه ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - 22 Sep 2021
تاریخ انتشار :
شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۲ / ۱۲:۱۷
کد مطلب: 21404
۰
۱

کليدهاي طلايي رشد کودک در ۵ ماه دوم زندگي

ساسان ساکت فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان در گفت وگو با فارس گفت: نکته طلايي ماه پنجم بعد از تولد، غلتيدن کودک است زيرا در اين ماه کودک مي تواند بغلتد و اگر در حالت خوابيده روي شکم باشد، به پشت بچرخد و دوباره از پشت به شکم برگردد.
وي گفت: ماه ششم، ماه خزيدن کودک است يعني کودک در حالي که شکمش روي زمين است مي تواند با کمک دست ها و نيروي دست و پا، خود را روي زمين به سمت جلو بکشد، درست مثل سينه خيز رفتن.

متخصص بيماري هاي کودکان و نوزادان تصريح کرد: در ماه ششم، کودک با کمک مي تواند بنشيند. بايد در طرفين کودک بالش گذاشته شود و دو بالش نيز در پشت کمر و سر کودک بگذاريم تا اگر کودک افتاد بالش ها از ضربه به سر و کمر کودک محافظت کند.
ساکت ادامه داد: در ماه ششم کودک مي تواند توپ را از يک دست به دست ديگرش بدهد؛ همچنين اگر فرد غريبه اي را ببيند چهره اش تغيير مي کند و مي تواند بعضي از اصوات چون دا دا، با با و غيره را به کار ببرد؛ تکرار حروفي که بي معنا هستند.

همچنين به والدين توصيه مي شود به هيچ عنوان از روروئک استفاده نکنند زيرا اين وسيله علاوه بر خطراتي همچون سقوط که براي کودک به همراه دارد، مي تواند روند طبيعي تکامل کودک را با تأخير مواجه کند.در ماه هفتم و هشتم، نکته مهم چهار دست و پا رفتن کودک است يعني کودک سعي مي کند از وضعيت خوابيده بلند شود و بنشيند البته بدون کمک.در ماه نهم انتظار داريم که کودک به خوبي و بدون کمک بتواند بنشيند و اشيا را به طور ارادي بردارد و پرتاب کند و با مادر بازي هاي ساده اي چون قل دادن و پرت کردن توپ را انجام دهد.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

مهربان
Iran, Islamic Republic of
خوب بود
زن‌ها بوی ترس را می‌فهمند؟
قوانین خانه امن
اختلالی که با تغییر فصل خود را نشان می‌دهد
پنج مهارت افراد موفق که در مدرسه یاد نمی‌گیریم
چرا بلاگرنماها مضر هستند؟/ خسارات مادی و معنوی بلاگرها به کاربران فضای مجازی چیست؟
خود شفقتی برای اختلال اضطراب اجتماعی
۱۷ روش یادگیری دوست داشتن خود و شاد بودن
چگونه احساس تنهایی نکنیم ؟
ششمین مرحله سوگواری چیست؟ آیا این مراحل را درست فهمیده‌ایم؟
خودکارآمدی؛ چرا باید خودمان را باور داشته باشیم؟
چرا هیچ‌وقت به اندازۀ کافی وقت نداریم؟
رفتار‌های ویرانگر والــدیــن!
سخت است حرفت را نفهمند سخت تر این است که حرفت را اشتباهی بفهمند حالا میفهمم که خدا چه زجری میکشد وقتی این همه آدم حرفش را که نفهمیده اند هیچ اشتباهی هم فهمیده اند. دکترعلی شریعتی