سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - 4 Oct 2022
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۲ / ۲۳:۵۵
کد مطلب: 21622
۱

بیشترین گلایه زنان شاغل در تهران چیست؟!

مهر: آذر نظری با بیان این مطلب گفت: زنان شاغل استان به ویژه زنان تهرانی نامه های بسیاری را به استاندار و دفتر مشاوره زنان استانداری مبنی بر کاهش ساعات کاری زنان فرستاده اند که با توجه به افزایش نارضایتی ها، مکاتبات لازم با معاونت زنان ریاست جمهوری انجام شده است.
وی افزود: در حال حاضر زنان 44 ساعت در هفته کار می کنند، اما با احتساب ساعات رفت و آمد به محل کار می توان گفت که آنها در هفته 64 ساعت مشغول به کار هستند و روزانه 4 ساعت از وقت آنها در ترافیک پایتخت هدر می رود.

نظری با اشاره به ترافیک کلانشهرها توضیح داد: با توجه به تعطیل شدن ادارات دولتی و خصوصی راس ساعت 16، در این ساعت شاهد ترافیک سنگین در نقاط مختلف شهر هستیم و این برای زنان شاغل که فرزند شیرخوار و یا دانش آموز دارند، بسیار سخت است و بهتر است ساعت کاری زنان حداقل یک تا دو ساعت در روز کاهش یابد.

نظری درباره نتیجه مکاتبات با معاونت زنان گفت: مکاتبات لازم با خانم مولاوردی انجام شده است و قرار شد که این موضوع به معاونت راهبردی و برنامه ریزی ریاست جمهوری منتقل شود و امیدوار هستیم که دولت نسبت به ساعت کاری زنان مساعدت لازم را انجام دهد.

وی تصریح کرد: بیشتر زنان فعالیتهای کاری شان تا ساعت 14:30 به اتمام می رسد و پس از آن کار مفید چندانی انجام نمی شود و تنها هزینه مالی و اقتصادی برای دولت دارد.
مشاور استاندار تهران در امور زنان درباره دلایل اجرایی نشدن افزایش مرخصی زنان گفت: مرخصی زایمان و اجرای دورکاری زنان از دیگر درخواستهای زنان استاندار است. در جلسه با معاون زنان رئیس جمهور اعلام شد که هنوز دستگاه ها بودجه لازم را برای افزایش مرخصی زنان ندارند و قرار بود که در لایحه بودجه 93 این مشکل حل شود.

در حال حاضر نیز فراکسیون زنان در حال بررسی بودجه برای اجرایی شدن افزایش مرخصی زایمان است. به گفته نظری، اجرای طرح دور کاری برای زنان نیز ضروری به نظر می رسد. درخواست ما این است که دولت در موارد استثنایی این طرح را برای زنان اجرا کند، چرا که برخی از زنان فرزند و همسر بیمار دارند و مجبورند فعالیتهای اجتماعی و کاری خود را از داخل منزل انجام دهند که امیدواریم در این زمینه ها نیز مساعدت لازم انجام شود.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

دلبستگی و وابستگی کودک به والدین و حد طبیعی آن
با این وابستگی ناسالم آشنا شوید
علت افزایش بلوغ زودرس دختران در دوران همه‌گیری چیست؟
اگر سوگ‌هايمان به پايان نرسد چه؟
۳۴ ماهگی کودک؛ آغاز مهارت های زبانی و احساسی
چرا وقتی ورزش می‌کنید حال روح‌تان بهتر می‌شود؟
حسادت بیمارگونه، علل، علائم و درمان
به این گفتار و رفتار نوجوان‌تان حساس باشید
روانشناسی ریسک‌پذیری را چگونه می بیند؟!
خودکشی شناسی  یا  Suicidology
چــه سنی برای عاشق شدن مناسب است؟
چگونه وابستگی عاطفی را از بین ببریم؟
صعود به اورست 13 روز به طول مي انجامد، اما سقوط از آن فقط « 8 ثانيه ». ساختن روابط مدتها به طول مي انجامد اما از بين رفتن آن فقط در چند ثانيه!