سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ - 30 Nov 2021
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۲ / ۱۱:۲۴
کد مطلب: 21739
۰

نوجوانان دچار بلوغ زودرس در معرض خطرند

نوجوانان دچار بلوغ زودرس در معرض خطرند
محمد رضا عامری در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه بلوغ زودرس می‌تواند نوجوانان را در آستانه بحران قرار دهد، گفت: این مسئله معمولا در نوجوانانی که سرعت رشد بالاتری دارند بیشتر اتفاق می‌افتد.

این کارشناس ارشد روانشناسی عمومی افزود: بلوغ زودرس از یک سو سبب می‌شود تا فرد هم سن و سالهای خود را قبول نداشته باشد و از سوی دیگر زمینه‌های عدم پذیرش او از سوی گروه همسالان را بوجود می‌آورد که این اتفاق گرایش او را به سوی بزرگترها بیشتر می‌کند.

عامری با بیان اینکه نوجوانانی که با بلوغ زودرس مواجه می‌شوند بیش از اینکه تحت تاثیر والدین خود باشند تحت تاثیر گروه همسالان قرار می‌گیرند، عنوان کرد: البته از آنجایی که این دسته از نوجوانان از سوی گروه همسالان طرد می‌شوند با تنهایی مواجه می‌شوند که مشکلاتی را برای آنها بوجود آورده و زمینه‌های گرایش آنها به سوی جنس مخالف را بوجود می‌آورد که این اتفاق مشکل ساز خواهد بود. به گفته عامری، نوجوانانی که با بلوغ زودرس مواجه می‌شوند در معرض خطر قرار دارند، چرا که این دسته از افراد معمولا از خطر کردن ترسی ندارند و تلاش می‌کنند تا تجربه‌های خطرناکی را داشته باشند.

وی معتقد است، خانواده‌هایی که با چنین فرزندانی مواجهند باید تلاش کنند تا به نحو کاملا شفافی با فرزندان خود سخن بگویند و مسائل مربوط به بلوغ را برای آنها شفاف کنند. این روانشناس در پایان به خانواده‌ها هشدار داد تا مراقب کنجکاوی‌های جنسی فرزندانشان در دوران نوجوانی باشند و به طور رک و صریح مسائل را با آنها در میان بگذارند، چرا که در پرده سخن گفتن نمی‌تواند تاثیر چندانی بر این افراد داشته باشد.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

چگونه تصمیماتی ماهرانه و سالم بگیریم؟
چهار دلیل برای اینکه همیشه گرسنه هستید
درون سازی و برون سازی از دیدگاه پیاژه
این موارد نشان می‌دهد شما افسرده‌اید
بحران ‌خاموش در بین مردان!
عادتهای روا‌نشناختی رایج که عملکرد ذهنی و هوش را دچار اختلال می‌کند
قوانین تلویزیون دیدن کودکان چیست؟
چرا برخی مردان دست به خشونت علیه زنان می‌زنند؟
احتمال اختلال اضطراب در مبتلایان به بیش فعالی ۴ برابر بیشتر است
زبان بدن تا چه اندازه در ارتباط تاثیرگذار است؟
هرگز این جملات را به فرد مضطرب نگویید
کسانی که شما را دوست دارند حتی اگر هزار دلیل برای رفتن وجود داشته باشد هرگز رهایتان نخواهند کرد، آنها یک دلیل برای ماندن خواهند یافت.