دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲ - 2 Oct 2023
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۲ / ۲۱:۴۶
کد مطلب: 22051
۰
۱

گرایش بیش از پیش مصرف‌کنندگان شیشه به «هروئین»

مهری امیری در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: در حال حاضر به علت تبلیغات علیه شیشه و ارزان بودن قیمت هروئین، افراد اشتیاق بیشتری به مواد مخدر سنتی و هروئین پیدا کرده‌اند. وی با اشاره به عوارض فیزیکی، اجتماعی و قانونی مصرف هروئین اظهار کرد: هروئین از مشتقات مرفین است که در دسته تریاک قرار می‌گیرد. از عوارض جسمانی که بر روی بدن می‌گذارد می‌توان به کند شدن تنفس،‌ تنگ شدن مردمک چشم، کاهش میل جنسی و غیره اشاره کرد. همچنین مصرف هروئین بر عملکرد اجتماعی افراد تاثیر می‌گذارد و باعث طرد اجتماعی آنها می‌شود و از لحاظ قانونی نیز مصرف و حمل آن جرم محسوب می‌شود.

کارشناس درمان اعتیاد سازمان بهزیستی با اشاره به طرح «اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر» گفت: یکی از موضوعاتی که در جلسه کمیته درمان ستاد مبارزه با مواد مخدر مطرح شده، بحث اجتماعی کردن درمان اعتیاد است که سازمان بهزیستی نیز در این خصوص وظایفی دارد. وی در ادامه افزود: سازمان بهزیستی در طرح اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر در دو بعد آگاه سازی در زمینه پیشگیری از اعتیاد و بازتوانی افراد در درمان اعتیاد اقداماتی انجام داده است که در زمینه بازتوانی افراد در درمان اعتیاد سازمان بهزیستی با رویکرد حمایتی طرح‌هایی هم چون آماده سازی بهبود یافتگان برای اشتغال، سبد کالا و آموزش خانواده و نیز سهمیه مسکن را در نظر دارد.

کارشناس درمان اعتیاد سازمان بهزیستی درباره ورود موادمخدرهای صنعتی «کروکودیل» و «ماشروم» به بازار مصرف نیز عنوان کرد: تا کنون هیچ گونه گزارشی از استفاده این گونه مواد مخدر از سوی مراکز بهزیستی استان‌ها ارائه نشده است و اطلاع دقیقی از عوارض و میزان مصرف مواد مخدر یاد شده در دست نیست.

به گزارش ایسنا، اخیرا فرمانده انتظامی فارس از ورود ماده مخدری به نام "ماشروم" به بازارایران خبرداده بود که قدرت توهم‌زائی آن چند برابر سایر مخدرهای صنعتی است و با قیمتی بسیار گزاف در برخی از استانها به فروش می رسد .این ماده مخدر دقیقا شبیه به کاغذ بوده و رنگ و بویی ندارد وهر قطعه آن با ابعاد کمتر از 4 سانت به قیمت 175 هزار تومان به مصرف کنندگان فروخته می‌شود.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

حسینی
مطلب اعتیاد بسیار ضعیف بود لطفا از کارشناسان زبده استفاده کنید نه فرد مددکار که اصلا تخصصی در این خصوص ندارد
فتحی آشتیانی: نباید دانشجویی بدون کنکور وارد رشته روانشناسی شود
انواع قلدری در مدرسه و نشانه‌های آن در کودکان را بشناسید
آئین معارفه رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره برگزار شد+تصاویر
کلینیک روانشناسی چیست؟
آداب حرف زدن با تلفن که باید بلد باشیم
با این تمرین‌ها از شر آلزایمر خلاص شوید
روانشناسی شاد بودن چیست و چطور شاد باشیم؟
مواجهه درمانی: اصول، کاربردها و مزایا
اهمیت حضور مشفقانه درمانگر در روان‌درمانی
مدیریت مورد در آموزش و پرورش
افکار منفی از کجا می آیند؟ خودگویی چیست ؟
روان‌درد علت خودکشی است!
موفقیت به سراغ کسانی می آید که آن قدر در تلاشند که وقت نمی کنند دنبال آن بروند.