دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱ - 5 Dec 2022
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۲ / ۱۷:۳۳
کد مطلب: 22069
۰

تنها مرجع صدور مجوز موسسات آموزش عالی آزاد کجاست؟!

سعدالله نصیری قیداری با اشاره به فعالیت برخی موسسات زیربط بسیج دانشجویی در حوزه آموزش عالی و محل دریافت مجوز موسسات فعال در این حوزه، گفت: برای فعالیت های آموزشی در کشور، شورای عالی برنامه ریزی وزارتخانه های علوم و بهداشت حق صدور مجوز را دارند.
وی ادامه داد: مگر اینکه توسط این وزارتخانه ها صدور مجوز به مرکز دیگری تفویض اختیار شده باشد. به گفته معاون حقوقی وزارت علوم، بنابراین دانشگاه جامع علمی کاربردی از سوی وزارت علوم تنها مرجعی است که امکان صدور مجوز را برای این قبیل موسسات در اختیار دارد و در واقع این وزارتخانه به دانشگاه علمی کاربردی تفویض اختیار کرده است.

به گزارش مهر، با اعلام مرکز آموزشهای عالی آزاد و آموزشهای خاص دانشگاه جامع علمی کاربردی، فعالیت موسسه آموزشی نصیر که مجوزش صرفاً برای فعالیت در دانشگاه صنعتی خواجه نصیر صادر شده، غیرقانونی اعلام شده بود به این دلیل که موسسه مذکور با اعلام این مرکز، در دانشگاه صنعتی اصفهان نیز شعبه ایجاد کرده است.

رئیس مرکز آموزش عالی آزاد دانشگاه علمی کاربردی چندی پیش به مهر اعلام کرد که موسسه آموزش عالی آزاد نصیر که ادعا می کند مربوط به بسیج دانشجویی دانشگاه خواجه نصیر است، تاکنون از مرکز آموزش های عالی آزاد و آموزشهای خاص مجوزی دریافت نکرده است.
وی اظهار داشت: دانشگاه صنعتی خواجه نصیر برای نخستین بار مجوز فعالیت این موسسه را صرفاً درون دانشگاه صادر کرده اما هم اکنون این موسسه حتی در دانشگاه صنعتی اصفهان هم ریشه دوانده است. معصومیان تاکید کرد: داوطلبان کنکور به هیچ عنوان به موسسه مذکور برای حضور در دوره های آموزشی، مراجعه نکنند.
خاطرنشان می شود طی دو سال گذشته وزارت علوم، صدور مجوز به موسسات آموزش عالی آزاد را به مرکز آموزشهای عالی آزاد و آموزشهای خاص دانشگاه جامع علمی کاربردی، واگذار کرد.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

استاد احمد صافی پدر مشاوره در آموزش و پرورش درگذشت
۳ کاری که در آستانه خشمگین شدن و از کوره در رفتن می‌توانید برای پرهیز از آن انجام بدهید
وقتی بزرگسالان هم مانند کودکان بیش‌فعال می‌شوند
علائم و راهکارهای کنترل اختلال نارسا خوانی
این ۹ نشانه می‌گوید شریک عاطفی‌تان در حال خیانت است
پنج توصیه کلیدی برای مهار ترس در کودکان
تفاوت‌های علایم افسردگی در زنان و مردان
ازدواج سفید نه، هم‌باش‌های سیاه!
منشاء تعارض در روابط زناشویی و راه‌حل‌های کلیدی جهت مدیریت آن
سوگ جمعی چیست؟ چطور با آن کنار بیاییم؟
دلیل یادگیری سریع‌تر کودکان نسبت به بزرگسالان
علت تمایل بیشتر زنان در خرید از تولیدکنندگان زن چیست؟
هم اکنون که در حال نفس کشیدن هستید، کس دیگری دارد نفس های آخرش را می کشد. پس دست از گله و شکایت بردارید و بیاموزید چگونه با داشته هایتان زندگی کنید.