کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

ملاک پذیرش در کنکور دکتری آزاد

25 بهمن 1392 ساعت 16:36

رئیس دانشگاه آزاد با بیان اینکه آزمون کتبی ملاک پذیرش در کنکور دکتری این دانشگاه به شمار می آید، اظهار داشت: مجموع پذیرش دانشجوی دکتری در دانشگاههای دولتی و آزاد کمتر از 17 هزار نفر است.


 

به گزارش مهر، حمید میرزاده در حاشیه بازدید از آزمون دکتری سال 93 دانشگاه آزاد از راه اندازی دوره های دکتری پژوهش محور در این دانشگاه خبر داد و گفت: ایجاد دوره های دکتری پژوهش محور یکی از برنامه های دانشگاه آزاد است که می تواند پاسخگوی نیاز پژوهشی کشور باشد و در زمان مناسب عملیاتی می شود.

وی با بیان اینکه مجموع پذیرش دانشجوی دکتری در دانشگاههای دولتی و آزاد کمتر از 17 هزار نفر است، ادامه داد: این در حالیست که 330 هزار داوطلب متقاضی پذیرش در مقطع دکتری هستند و این دانشگاهها توان پذیرش بیشتر از 5 یا 6 درصد از شرکت‌ کنندگان را ندارند که باید برای آن به دنبال راه حلی بود.

این مقام مسئول دانشگاه آزاد، درباره ملاک پذیرش داوطلبان در آزمون دکتری، تاکید کرد: ملاک پذیرش در دانشگاه آزاد، آزمون کتبی است.

رئیس دانشگاه آزاد درباره دریافت مجوز برای جذب استادان، اظهار داشت: دو سال است که منتظر دریافت مجوزهای لازم برای جذب استاد هستیم و با تغییری که در وزارت علوم ایجاد شده امیدوارم این مشکلات برطرف شود. از مسئولان وزارت علوم هم درخواست می کنم در این زمینه همکاری کنند تا با جذب جوانان مانع از خروجشان شویم.

میرزاده همچنین از وجود 46 هزار پرونده برای دریافت ارز خبر داد و گفت: این میزان پرونده نشان دهنده میزان تقاضایی که برای خروج از کشور و ادامه تحصیل وجود دارد که به اقتصاد کشور ضربه بزرگی وارد می کند و در طولانی مدت کشور را از وجود ژنهای باهوش، تخلیه می کند.

به گفته میرزاده هم اکنون بین 700 تا 800 هزار دانشجو خواهان خروج از کشور هستند؛ این در حالیست که اکثر این دانشجویان 24 سال از عمر خود را در این کشور زندگی کرده و مصرف کننده اقتصاد کشور بوده اند. هزینه خروج این دانشجویان از کشور در حد هزینه های جنگ تحمیلی است.

کلید واژه های مطلب:


کد مطلب: 22284

آدرس مطلب :
https://www.migna.ir/news/22284/ملاک-پذیرش-کنکور-دکتری-آزاد

میگنا
  https://www.migna.ir