دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ - 21 Jun 2021
تاریخ انتشار :
شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۲ / ۱۲:۲۶
کد مطلب: 22300
۱

کاهش سن "سکته" به میزان ۱۰ سال

کاهش سن "سکته" به میزان ۱۰ سال
سعید کاظمی استادیار دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: بیماری‌های قلبی و عروقی، دیابت، سرطان‌ها، بیماری‌های مغزی، عصبی، کلیوی و اختلالات روانی از مشکلات و معضلات عمده بهداشتی و درمانی هستند که متاسفانه در چند سال گذشته، به شدت شایع شده‌اند.

وی تصریح کرد: برخی از بیماری‌ها با افزایش سن شیوع بیشتری می‌یابند و به ویژه در سنین سالمندی موارد ابتلا به آن‌ها بسیار زیاد است که بیماری‌های قلبی و عروقی و همچنین بیماری‌های مغزی از جمله این بیماری‌ها و نارسائی‌ها است.

کاظمی با اشاره به اینکه در یک دهه اخیر سن ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها مزمن به ویژه سکته‌های قلبی و مغزی کاهش یافته است، تاکید کرد: متاسفانه در حال حاضر شاهد هستیم که سکته‌های مغزی در بین افراد جوان به میزان قابل ملاحظه‌ای بروز می‌کند این موضوع بسیار نگران کننده است.

وی گفت: براساس گزارش‌های موجود در سالهای اخیر، سن بروز سکته در کشور به طور متوسط حدود ۱۰ سال کاهش یافته و در افراد میانسال بسیار شایع شده است. کاظمی تصریح کرد: به طور قطع افزایش زندگی‌های شهر نشینی و عادات نامناسب زندگی به ویژه الگوهای بد غذایی، عدم تحرک و فعالیت بدنی، چاقی و اضافه وزن و استعمال دخانیات، نقش عمده‌ای در افزایش موارد سکته و کاهش سن ابتلا به این نارسایی‌ها در کشور بوده است.
وی با هشدار نسبت به افزایش موارد ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی از جمله در بین جوانان، خاطر نشان کرد: با اصلاح عادات غذایی، ورزش کردن، پرهیز از استعمال سیگار و کاهش تنش‌ها و مشکلات روانی، می‌توان خطر بیماری‌های قلبی و عروقی به ویژه سکته‌های قلبی را تا حد بسیار زیادی کاهش داد.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

طلاق در کمین چه کسانی است؟
چرا بیماری‌های ذهنی مطالعه را دشوار می‌کنند؟
پاسخ به پنج سوال کلیدی درباره وسواس
رابطه اثربخش در مشاوره
والدین به تفاوت های ذهنی بچه ها احترام بگذارند
حرف و عمل ما چه زمانی هم‌خوانی دارد
ازدواج سفید چیست؟
آینده دخترانی با مادران بداخلاق؛ از بیماری روانی تا فرار
شیوه برخورد با افرادی که مدام در محیط کار ابراز وجود می‌کنند
شکست عصبی چیست و چگونه درمان می‌شود؟
بلایی که گوش دادن به موسیقی قبل از خواب به سرتان می‌آورد
آیا مشاوره روانشناسی راهی برای تسکین یا نصیحت های بی پایان است؟
مشکل فکر های بسته این است که دهانشان پیوسته باز است...