چهارشنبه ۲ فروردين ۱۴۰۲ - 22 Mar 2023
تاریخ انتشار :
شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۲ / ۱۲:۲۶
کد مطلب: 22300
۱

کاهش سن "سکته" به میزان ۱۰ سال

کاهش سن "سکته" به میزان ۱۰ سال
سعید کاظمی استادیار دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: بیماری‌های قلبی و عروقی، دیابت، سرطان‌ها، بیماری‌های مغزی، عصبی، کلیوی و اختلالات روانی از مشکلات و معضلات عمده بهداشتی و درمانی هستند که متاسفانه در چند سال گذشته، به شدت شایع شده‌اند.

وی تصریح کرد: برخی از بیماری‌ها با افزایش سن شیوع بیشتری می‌یابند و به ویژه در سنین سالمندی موارد ابتلا به آن‌ها بسیار زیاد است که بیماری‌های قلبی و عروقی و همچنین بیماری‌های مغزی از جمله این بیماری‌ها و نارسائی‌ها است.

کاظمی با اشاره به اینکه در یک دهه اخیر سن ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها مزمن به ویژه سکته‌های قلبی و مغزی کاهش یافته است، تاکید کرد: متاسفانه در حال حاضر شاهد هستیم که سکته‌های مغزی در بین افراد جوان به میزان قابل ملاحظه‌ای بروز می‌کند این موضوع بسیار نگران کننده است.

وی گفت: براساس گزارش‌های موجود در سالهای اخیر، سن بروز سکته در کشور به طور متوسط حدود ۱۰ سال کاهش یافته و در افراد میانسال بسیار شایع شده است. کاظمی تصریح کرد: به طور قطع افزایش زندگی‌های شهر نشینی و عادات نامناسب زندگی به ویژه الگوهای بد غذایی، عدم تحرک و فعالیت بدنی، چاقی و اضافه وزن و استعمال دخانیات، نقش عمده‌ای در افزایش موارد سکته و کاهش سن ابتلا به این نارسایی‌ها در کشور بوده است.
وی با هشدار نسبت به افزایش موارد ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی از جمله در بین جوانان، خاطر نشان کرد: با اصلاح عادات غذایی، ورزش کردن، پرهیز از استعمال سیگار و کاهش تنش‌ها و مشکلات روانی، می‌توان خطر بیماری‌های قلبی و عروقی به ویژه سکته‌های قلبی را تا حد بسیار زیادی کاهش داد.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

۴ تکنیک موثر در مواجهه با رفتار بد کودک
ویژگی‌های یک برنامه‌ریزی موفق چیست؟!
آیا ۶ ساعت خواب شبانه کافی است
درمان راه حل مدار اضطراب اجتماعی
تفاوت‌های اختلال دوقطبی و اختلال شخصیت مرزی
قاطعیت در تصمیم‌گیری و یا انعطاف پذیری؛ کدام راه‌حل بهتری است؟!
معیارهایی برای انتخاب یک مرکز مشاوره روا‌‌نشناسی ایده‌آل!
چه چیزی ما را در زندگی بیشتر شاد می‌کند؟/ نتایج تحقیقات را بخوانید
تخلیه عاطفی چیست و انواع آن
قرص کاهش استرس سخنرانی و کنفرانس+ عوارض
چرا برخی زنان اقدام به خودکشی می کنند؟
مغز چگونه تصمیم می‌گیرد به چه چیزی فکر کند؟
برای شنا کردن به سمت مخالف رودخانه قدرت و جرات لازم است وگرنه هر ماهی مرده ای هم می تواند از طرف موافق جریان آب حرکت کند.