چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ - 29 Nov 2023
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ / ۱۳:۵۳
کد مطلب: 23124
۱

در كنكور93 چند نفر ثبت نام كردند؟!

روند کاهش متقاضیان کنکور طی 4سال گذشته
دکتر حسین توکلی گفت: ثبت نام از داوطلبان آزمون سراسری سال 93 برای پذیرش دانشجوی در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری و مجازی و بین الملل دانشگاه ها و همچنین کد رشته های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیردولتی و غیر انتفاعی در دو مرحله انجام شد.

او گفت: 897 هزار و 508 داوطلب در مرحله اول که از این تعداد 541 هزار 904 نفر زن و 355 هزار و 604 نفر مرد بودند ثبت نام کردند. در مرحله دوم نیز 137 هزار و 246 نفر ثبت نام کردند . با توجه به آمار ثبت نام کنندگان مرحله اول و دوم (بر اساس گزارش اولیه) در مجموع یک میلیون و 34 هزار و 754 نفر متقاضی ثبت نام در آزمون سراسری سال 93 شدند. آمار نهایی داوطلبان و به تفکیک گروه آزمایشی و جنس در نهایت اعلام خواهد شد.

توکلی گفت: این آمار نسبت به سال 92 تعداد 48 هزار و 717 نفر، نسبت به سال 91 تعداد 31 هزار و 520 نفر، نسبت به سال 90 تعداد 98 هزار و 226 نفر و نسبت به سال 89 تعداد 252 هزار و 59 نفر کمتر است.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: کارت شرکت در آزمون سراسری سال 93 و برگه راهنما از روز یکشنبه اول تیرماه سال 93 بر روی سایت سازمان سنجش قرار داده خواهد شد. بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده آزمون سراسری سال 93 در صبح و بعد از ظهر روزهای پنجشنبه پنجم تیرماه، جمعه ششم تیرماه و صبح شنبه هفتم تیرماه سال 93 برگزار می شود.

او گفت: نتیجه اولیه آزمون به صورت کارنامه تنظیم و در هفته دوم مردادماه 93 بر روی سایت سازمان قرار می گیرد. داوطلبان مجاز به انتخاب رشته پس از دریافت دفترچه انتخاب رشته در هفته سوم مردادماه 93 نسبت به کد رشته های انتخابی از گروه آزمایشی یا گروه های آزمایشی مجاز اقدام و کد رشته محل های انتخابی را به ترتیب اولویت علاقه در فرم انتخاب رشته اینترنتی درج کنند.

توکلی گفت: فهرست نهایی پذیرفته شدگان در رشته های متمرکز در نیمه دوم شهریورماه سال 93 از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می شود و کارنامه نهایی داوطلبان در نیمه اول مهرماه بر روی سایت قرار می گیرد. فهرست اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت رشته های نیمه متمرکز در نیمه اول مهرماه 93 منتشر خواهد شد و فهرست اسامی پذیرفته شدگان این گروه اواخر دی ماه یا اوایل بهمن ماه منتشر می شود .
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

وسواس شده اید اگر این نشانه ها را دارید!
انواع هوش/ 16روش برای باهوش‌تر شدن
لینک ثبت‌نام و دریافت دفترچه آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
فتحی آشتیانی:  آزمون صلاحیت حرفه‌ای نیاز به مطالعه هیچ منبعی ندارد
درخواست حذف مصاحبه نظام روانشناسی برای دریافت پروانه اشتغال!!
پیامد روانیِ جست‌وجوی موفقیت به‌ جای شادمانی
این ۶ سوال را قبل از خواب از فرزندتان بپرسید
چرایی خونسردی آدم‌ها با بالارفتن سن
خواب کمتر از ۵ساعت در شبانه‌روز چه بلایی سر ما می‌آورد؟
هر فعالیتی حتی خوابیدن سالم‌تر از نشستن است
افسردگی شدید در کمین این افراد
جزئیات برگزاری آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
نبود اضطراب مسئله ساز است،کمی اضطراب ارزش انطباقی دارد و اضطراب فراوان خرابی به بار می آورد.