شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - 3 Dec 2022
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ / ۱۵:۵۸
کد مطلب: 23194
۰

چگونگی خدمت‌دهی بیمارستان‌ها به بیماران دیالیزی در نوروز

دکتر حمید رجلانی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره چگونگی ارایه خدمات بیمارستان‌ها به بیماران دیالیزی در تعطیلات نوروز گفت: بخش‌های دیالیز در کل 52 هفته در سال به صورت مستمر فعال بوده و خدمات لازم را به بیماران دیالیزی ارایه می‌دهند.

وی تاکید کرد: بخش‌های دیالیز در هیچ یک از تعطیلات سال از جمله تاسوعا، عاشورا، لیالی قدر و نوروز تعطیلی نداشته و خدمت رسانی‌های لازم را به بیماران مربوطه انجام می‌دهند.

رجلانی در این باره افزود: از آنجا که بیماران دیالیزی باید هفته‌ای دو تا سه مرتبه دیالیز شوند، بخش‌های دیالیز بیمارستان‌ها نیز مانند اورژانس‌های بیمارستانی فعال خواهند بود؛ همان طور که اورژانس هیچ بیمارستانی در هیچ مقطع زمانی تعطیلی ندارد، بخش‌های دیالیز نیز همین طور هستند و بیماران می‌توانند در کل ایام سال از خدمات بخش‌های دیالیز استفاده کنند.

وی در پاسخ به سوال ایسنا درباره چگونگی ارایه خدمت به بیماران دیالیزی در شرایط مسافرت‌ها و از جمله مسافرت‌های نوروزی، گفت: هماهنگی‌ها جهت ارایه خدمت به این بیماران در ایام سفر نیز صورت گرفته است و این مبحث موضوعی نیست که تنها به امسال مربوط باشد، بلکه روالی است که همواره وجود داشته است.
به این ترتیب بخش‌هایی که می‌خواهند بیمار جابجا کنند با یکدیگر در ارتباطند. در نامه‌ای نیز به صورت کتبی سوابق دیالیز بیمار جهت معرفی به مرکز درمانی استان یا شهر مورد نظر ذکر می‌شود که بیمار هنگام مراجعه به مرکز مربوطه با ارایه آن نامه خدمات لازم را دریافت می‌کند.
رجلانی در پایان گفت: در چنین شرایطی اگر به هماهنگی با دانشگاه علوم پزشکی استان مورد نظر نیاز باشد، اقدامات لازم توسط مسوولان بخش‌ها انجام خواهد شد و بیماران مشکلی از بابت دریافت خدمات دیالیز در شرایط مسافرت نخواهند داشت.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

وقتی بزرگسالان هم مانند کودکان بیش‌فعال می‌شوند
علائم و راهکارهای کنترل اختلال نارسا خوانی
این ۹ نشانه می‌گوید شریک عاطفی‌تان در حال خیانت است
پنج توصیه کلیدی برای مهار ترس در کودکان
تفاوت‌های علایم افسردگی در زنان و مردان
ازدواج سفید نه، هم‌باش‌های سیاه!
منشاء تعارض در روابط زناشویی و راه‌حل‌های کلیدی جهت مدیریت آن
سوگ جمعی چیست؟ چطور با آن کنار بیاییم؟
دلیل یادگیری سریع‌تر کودکان نسبت به بزرگسالان
علت تمایل بیشتر زنان در خرید از تولیدکنندگان زن چیست؟
وسواس تقارن و راه‌های درمانی
وقتی حالتان بد است این کارها را نکنید
شکست خوردن و زمین خوردن یک اتفاق است تسلیم‌شدن و بلندنشدن یک انتخاب است. نگذار انتخاب‌هایت اسیر اتفاق‌ها شود..!!!