يکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ - 3 Dec 2023
تاریخ انتشار :
جمعه ۲۲ فروردين ۱۳۹۳ / ۱۳:۳۹
کد مطلب: 23735
۱

این فیزیکدان برنده نوبل فناوری2014+عکس

برای کشف داده‌های بزرگ
این فیزیکدان برنده نوبل فناوری2014+عکس
به گزارش ایسنا، این بنیاد مستقل در بیانیه‌ای با اعلام اهدای جایزه فناوری هزاره در 2014 به پروفسور پارکین به پاس اکتشافات وی که منجر به افزایش هزار برابری ظرفیت هارد دیسک‌های مغناطیسی شد، اعلام کرد که ابداعات وی، راه را برای جریان پیدا کردن فیلم و رسانه‌های دیگر از طریق اینترنت هموار کرد.

در این بیانیه آمده است: جهان آنلاین معاصر ما تا حد زیادی بخاطر این ساختارهای مغناطیسی مقیاس اتمی ممکن شده است. پارکین 58 ساله یکی از محققان شرکت آی‌بی‌ام، استاد مشاور دانشگاه استنفورد و رئیس دپارتمان تجربی موسسه فیزیک ریزساختار مکس‌پلانک آلمان است.
کار وی در زمینه اسپینترونیک که از چرخش مغناطیسی الکترونها برای ذخیره داده استفاده می‌کند، به یک انفجار در ظرفیت حافظه در سراسر جهان کمک کرد و به اطلاعات اجازه داد تا در هارد دیسک‌های مغناطیسی با قابلیت دسترسی آنلاین از طریق رایانش ابری ذخیره شود.

این جایزه با ارزش یک میلیون یورو در سال 2004 پایه‌گذاری شد و هدف آن، ارائه معادلی برای جوایز علمی نوبل با ارزش 1.22 میلیون دلار بود. جوایز نوبل اخیرا به دلیل تمرکز بیش از حد بر پژوهشهای علمی سنتی و کهنسال مورد انتقاد قرار قرار گرفته است.
جایزه فناوری هزاره هر دو سال یکبار اهدا شده و نوآوری‌های جدیدی را انتخاب می‌کند که اخیرا به اجرا درآمده و کیفیت زندگی انسان را به شیوه‌ای پایدار ارتقا بخشیده است. برندگان پیشین این جایزه شامل تیم برنرز لی، مخترع وب جهان‌گستر و شینیا یاماناکا، پیشگام اخلاقی سلول بنیادی بوده‌اند.

آکادمی فناوری فنلاند که این جایزه را در هفتم مه (17 اردیبهشت) اهدا خواهد کرد، بنیادی است که توسط آکادمی علوم مهندسی سوئد در فنلاند و شورای ملی صنعت پایه‌گذاری شده است.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

وسواس شده اید اگر این نشانه ها را دارید!
انواع هوش/ 16روش برای باهوش‌تر شدن
لینک ثبت‌نام و دریافت دفترچه آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
فتحی آشتیانی:  آزمون صلاحیت حرفه‌ای نیاز به مطالعه هیچ منبعی ندارد
درخواست حذف مصاحبه نظام روانشناسی برای دریافت پروانه اشتغال!!
پیامد روانیِ جست‌وجوی موفقیت به‌ جای شادمانی
این ۶ سوال را قبل از خواب از فرزندتان بپرسید
چرایی خونسردی آدم‌ها با بالارفتن سن
خواب کمتر از ۵ساعت در شبانه‌روز چه بلایی سر ما می‌آورد؟
هر فعالیتی حتی خوابیدن سالم‌تر از نشستن است
افسردگی شدید در کمین این افراد
جزئیات برگزاری آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
تونل هابه ما آموختند که حتی دردل سنگ هم راهی برای عبور هست، تونل ها راست میگویند ؛ راه است ، حتی از دلِ سنگ! " آنجا كه راه نیست ، خداوند راه را می گشاید... "