جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ - 8 Dec 2023
تاریخ انتشار :
جمعه ۲۲ فروردين ۱۳۹۳ / ۱۶:۲۷
کد مطلب: 23744
۰

افتتاح خانه‌های میان راهی مخصوص مردان و زنان معتاد

محسن روشن پژوه در گفت‌وگو با ایسنا،‌ با اشاره به اینکه قصد داریم در کنار خانه میان راهی مردان یک خانه میان راهی برای زنان نیز راه‌اندازی کنیم عنوان کرد: این خانه‌های میان راهی برای بیمارانی است که مراحل اولیه بهبود را گذرانده و از وضعیت مطلوب نسبی برخوردارند.

وی با بیان اینکه این مراکز نقش حد واسط بین جامعه و مراکز درمانی را برعهده دارند اظهار کرد: معتادان بهبود یافته در دو دوره سه ماهه می‌توانند در این خانه‌های میان راهی اقامت داشته تا اینکه شغل و محل سکونت مناسبی پیدا کرده و بتوانند در آن اقامت دائم گزینند.

مدیرکل دفتر پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی افزود: مهمترین خدمت ارائه شده به معتادان بهبود یافته در خانه‌های میان راهی، خدمات مددکاری و مشاوره‌ای است در حالی که آنها می‌توانند در این مراکز اقامت داشته باشند. به گفته روشن پژوه، دو خانه میان راهی مردان و زنان با ظرفیت 20 نفری در استان تهران با آغاز سال نو راه‌اندازی شد و علاوه بر مکان‌یابی برای احداث این خانه‌ها توافقات لازم با NGO‌ها انجام شده است.

وی با بیان اینکه سازمان بهزیستی حدود 670 کمپ مجاز (اقامتی)‌ دارد گفت: سازمان بهزیستی 30 شلتر (سرپناه شبانه)، 110 DIC (مراکز کاهش آسیب)، 1300مرکز سرپایی و 20 مرکز T.C(مرکز درمان اجتماع مدار) دارد که در مراکز DIC الگوی کاهش آسیب مد نظر قرار گرفته و به مصرف مواد توجهی نمی‌شود، بلکه به طور خاص خطر مصرف مواد در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل دفتر پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی همچنین نسبت به افزایش اعتیاد در میان افراد کمتر از 18 سال هشدار داد و گفت: براساس شیوع‌شناسی سال 92، تماس‌های برقرار شده با خط ملی اعتیاد و گزارشات مراجع ذیصلاح، در میان گروه سنی زیر 18 سال اعتیاد روبه افزایش است.
روشن پژوه با بیان اینکه 11 مرکز زنان ویژه تحت پوشش سازمان بهزیستی در کشور فعال هستند اظهار کرد: ظرفیت هر یک از مراکز به طور متوسط 70 تا 80 نفر است که می‌توان از تحت حمایت قرار گرفتن حدود هزار زن ویژه در این مراکز خبر داد.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

تکنیک‌های ریختن آب سرد روی عصبانی‌ها
این احساس نشانه ضریب هوشی بالاتر است
هشدار؛ تروماهای کودکی را جدی بگیرید
فواید مشاوره روانشناسی
وسواس شده اید اگر این نشانه ها را دارید!
انواع هوش/ 16روش برای باهوش‌تر شدن
لینک ثبت‌نام و دریافت دفترچه آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
فتحی آشتیانی:  آزمون صلاحیت حرفه‌ای نیاز به مطالعه هیچ منبعی ندارد
درخواست حذف مصاحبه نظام روانشناسی برای دریافت پروانه اشتغال!!
پیامد روانیِ جست‌وجوی موفقیت به‌ جای شادمانی
این ۶ سوال را قبل از خواب از فرزندتان بپرسید
چرایی خونسردی آدم‌ها با بالارفتن سن
اندكي غرور به آدم كمك مي كند كه فاصله اش را حفظ كند. آلبر كامو