پنجشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹ - 28 Jan 2021
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۳ / ۰۱:۴۸
کد مطلب: 24234
۰
آغاز دوازدهمین کنگره بین‌المللی ایمولوژی و آلرژی ایران در تهران

استرس رابطه مستقیم با نقص سیستم ایمنی بدن دارد

به گزارش فارس، دوازدهمین کنگره بین‌المللی ایمولوژی و آلرژی ایران عصر امروز با سخنرانی دبیر کنگره و رئیس سازمان محیط زیست آغاز به کار کرد. در این کنگره که از نهم تا دوازدهم اردیبهشت‌ماه در تهران و برج میلاد برگزار می‌شود 300 سخنران به ارائه مقالات خود می‌پردازند.

جمشید حاجتی دبیر علمی دوازدهمین کنگره بین‌المللی ایمولوژی و آلرژی ایران در این مراسم گفت: بیش از یک سال برای برگزاری این کنگره برنامه‌ریزی شده است و هزار و 600 خلاصه مقاله به دبیرخانه کنگره ارسال و از میان آنها 300 مقاله جهت سخنرانی و بحث در کنگره انتخاب شده است.
به گفته حاجتی هزار و 300 مقاله نیز به صورت پوستر طراحی شده و هم‌چنین 40 کارگاه نیز در این کنگره برگزار خواهد شد. وی همچنین به نقش آلودگی محیط زیست، هوا و مواد غذایی در تضعیف سیستم ایمنی بدن انسان اشاره کرد و گفت: این عوامل موجب تضعیف سیستم ایمنی شده و سبب می‌شود که بدن انسان مستعد ابتلاع به عنوان بیماری‌ها از جمله ام‌اس و آرتیس روماتوئیک شود.

دبیر علمی دوازدهمین کنگره بین‌المللی ایمولوژی و آلرژی ایران افزود: استرس نیز نقش مؤثری در بروز بیماری‌های مرتبط با دستگاه ایمنی انسان ایفا می‌کند و می‌توان گفت استرس ارتباط مستقیم با کاهش و نقص عملکرد سیستم دفاعی بدن دارد. حاجتی ادامه داد: آلودگی‌های زیست‌محیطی نیز آلرژی‌های را در افراد مستعد ایجاد می‌کند حتی امواج و پارازیت نیز روی سیستم دفاعی بدن تأثیر منفی می‌گذارد.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

نوستالژی یا حس دلتنگی و غم غربت فایده هم دارد
شما بسیار «حساس» هستید و خبر ندارید
با کودکانی که "می ترسند" چه کنیم؟
فضای اجتماعی ما مستعد خشونت است
عفو و بخشش از دیدگاه روان شناسی
آشنایی با اختلالات روانی
نشانه‌های اختلال رفتاری در کودکان چیست؟
آیا در تربیت کودکانتان راه و رسم پدر و مادرتان را پیش می‌گیرید؟
شادی زورکی افسردگی می‌آورد
رضایت شغلی Job satisfaction
سفارش‌های امام علی(ع) برای ازدواج
تشریح اقدامات روانشناسی برای کودکان سوگوار
تونل هابه ما آموختند که حتی دردل سنگ هم راهی برای عبور هست، تونل ها راست میگویند ؛ راه است ، حتی از دلِ سنگ! " آنجا كه راه نیست ، خداوند راه را می گشاید... "