سه شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲ - 26 Sep 2023
تاریخ انتشار :
شنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۳ / ۱۱:۰۸
کد مطلب: 24313
۰

اختلالات روانی با آب درمانی قابل درمان است

محمودرضا درستکار متخصص طب فیزیکی و توانبخشی درگفتگو با باشگاه خبرنگاران تصریح کرد: اختلالات روحی و روانی نظیر استرس، اضطراب، افسردگی و نگرانی از مشکلات شایع هستندکه متاسفانه روز به روز درحال گسترش می‌باشند.

وی با بیان اینکه راهکار درمان اختلالات و مشکلات روحی و روانی تنها استفاده از دارو نیست، افزود: مصرف دارو در برخی از موارد ممکن است اختلال به وجود آمده را بدتر نیز کند، به همین دلیل باید از سایر روشها نیز استفاده کرد.

درستکار با اشاره به اینکه آب تاثیرات مفیدی بر رفع خستگی و آرامش جسمی و روحی دارد تاکید کرد: برطبق نتایج مطالعات، علاوه بر مشکلات و بیماریهای جسمی، بسیاری از اختلالات روحی و روانی نیز با استفاده از آب درمانی قابل درمان است.

وی یادآور شد: از‌ آب درمانی یا همان هیدروتراپی، علاوه بر رفع خستگی و آرامش و همچنین برطرف کردن برخی از اختلالات روحی وروانی درموارد دیگری نیز می‌توان بهره برد.

درستکار گفت: درمان کوفتگی، رگ به رگ شدن و پیچ خوردن مفاصل، التهاب و تورم تاندون یا زردپی، ایجاد آمادگی در وزرشکاران و پس از بروز آسیب ورزشی، گرم کردن عضلات، افزایش جریان خون در بافت‌ها و بهبود وضع تغذیه سلول‌ها، از دیگر موارد استفاده موثر از آب درمانی است.

وی با اشاره به اینکه در استفاده از روش‌های آب درمانی باید با پزشک متخصص مربوطه مشورت کرد، خاطرنشان کرد: آب درمانی ممکن است در برخی از افراد و در بعضی از بیماران مشکلاتی را به وجود آورد، به همین دلیل درصورت بروز مشکل دراستفاده از آب درمانی باید آن را متوقف و با پزشک و متخصص مشورت کرد.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

با این تمرین‌ها از شر آلزایمر خلاص شوید
روانشناسی شاد بودن چیست و چطور شاد باشیم؟
مواجهه درمانی: اصول، کاربردها و مزایا
اهمیت حضور مشفقانه درمانگر در روان‌درمانی
مدیریت مورد در آموزش و پرورش
افکار منفی از کجا می آیند؟ خودگویی چیست ؟
روان‌درد علت خودکشی است!
چطور اعتماد به نفسمان را تقویت کنیم؟
مصرف سیگار یا مواد توسط والدین چه پیامی به فرزندان منتقل می‌کند؟
نظریه دلبستگی جان بالبی
راه‌های کنترل خشم از دیدگاه روانشناسی
چرا اول مردان می‌گویند دوستت دارم؟!
سخت است حرفت را نفهمند سخت تر این است که حرفت را اشتباهی بفهمند حالا میفهمم که خدا چه زجری میکشد وقتی این همه آدم حرفش را که نفهمیده اند هیچ اشتباهی هم فهمیده اند. دکترعلی شریعتی