چهارشنبه ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - 22 Sep 2021
تاریخ انتشار :
شنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۳ / ۱۴:۱۶
کد مطلب: 24319
۰

جزئیات افزایش شهریه دانشگاه غیردولتی

مهر: جعفر میلی‌منفرد صبح امروز در حاشیه برگزاری همایش هفته آموزش در دانشگاه خوارزمی در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت بررسی دانشگاه ایرانیان در وزارت علوم اظهار داشت: بررسی دانشگاه ایرانیان در دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی است. ما منتظریم این شورا تصمیم نهایی خود را اعلام کند. وی در ارتباط با آخرین وضعیت سند آمایش آموزش عالی با بیان اینکه سند آمایش جدا از طرح توسعه کشور نیست، گفت: با مشخص شدن زمینه‌های این سند می توان تصمیم گرفت که در چه منطقه ای از کشور چه مقاطع و گرایش هایی راه اندازی شود.

معاون آموزشی وزارت علوم در پاسخ به پرسش مهر در ارتباط با طرح روند اصلاح پذیرش دانشجو در دانشگاه های پیام نور، آزاد و غیردولتی بیان کرد: یکی از مهمترین اهداف ما در وزارت علوم ارتقاء کیفیت است. این ارزیابی در پیام نور، غیردولتی و دانشگاه آزاد در حال انجام است تا ظرفیت های پذیرش دانشجو متوازن شود.

میلی‌منفرد در پاسخ به پرسش دیگر در ارتباط با سیاست وزارت علوم در ارتباط با پردیس های خودگردان دانشگاه ها تاکید کرد: پردیس های خودگردان یکی از برنامه های قانون برنامه پنجم است و وزارت علوم سعی دارد در ورود و انتخاب دانشجویان این پردیس ها قانونمند عمل کند و در مقاطع تحصیلات تکمیلی کیفیت را افزایش دهد.

این مقام مسئول وزارت علوم درباره افزایش شهریه برای سال تحصیلی آینده به مهر توضیح داد: بر اساس مصوبات کمیته کارشناسی، شهریه دانشگاه‌های غیردولتی بین 20 تا 25 درصد و شهریه پردیس های خودگردان بر اساس اعلام وزارت علوم تا سقف 20 درصد می تواند افزایش یابد.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگاری در ارتباط با کاهش ترم تحصیلی در مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد اظهار داشت: دانشگاه آزاد در این زمینه هر اقدامی که می خواهد انجام دهد باید به اطلاع وزارت علوم برساند.
میلی‌منفرد در ارتباط با توسعه واحدهای برون‌مرزی توضیح داد: ظرفیت ها و صندلی‌های خالی‌مان را می توانیم با پذیرش دانشجو در منطقه در مقطع کارشناسی تکمیل کنیم. معاون آموزشی وزارت علوم درباره بازنگری برنامه های درسی خاطر نشان کرد: وزارت علوم تمام تلاشش را می کند که روزآمدی منابع درسی را افزایش دهد.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

۱۵ روش تقویت روحیه و انرژی مثبت در زندگی
زن‌ها بوی ترس را می‌فهمند؟
قوانین خانه امن
اختلالی که با تغییر فصل خود را نشان می‌دهد
پنج مهارت افراد موفق که در مدرسه یاد نمی‌گیریم
چرا بلاگرنماها مضر هستند؟/ خسارات مادی و معنوی بلاگرها به کاربران فضای مجازی چیست؟
خود شفقتی برای اختلال اضطراب اجتماعی
۱۷ روش یادگیری دوست داشتن خود و شاد بودن
چگونه احساس تنهایی نکنیم ؟
ششمین مرحله سوگواری چیست؟ آیا این مراحل را درست فهمیده‌ایم؟
خودکارآمدی؛ چرا باید خودمان را باور داشته باشیم؟
چرا هیچ‌وقت به اندازۀ کافی وقت نداریم؟
هر وقت احساس حسادت کردیم ، یادمان باشد ، خاموش کردن شمع دیگری ، باعث نمیشود ، شمع ما درخشان تر نور افشانی کند