کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

معاون آموزشی و پژوهشی سازمان نظام روانشناسی:

روانپزشکان رویکرد‌های درمانی را نمی‌شناسند

14 ارديبهشت 1393 ساعت 10:50

روان پزشکان رویکردهای درمانی را نمی‌شناسند، در حالی که روان شناسی که دارای فوق لیسانس یا دکتری تخصصی است، با تکنیک‌های درمانی آشنا است.


به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ دکتر محمد ابراهیم مداحی معاون آموزش و پژوهشی سازمان نظام روانشناسی در نشست معترضانه انجمن‌های علمی و تخصصی روان‌شناسی کشور گفت: اختلاف نظر در همه‌ی زمینه‌ها وجود دارد که گاهی مایه‌ی برکت است اما در جایی که چهارچوب مرزهای علم دچار اختلال می‌شود، برکت از بین می‌رود.

وی ادامه داد: برکت در جامعه‌ای است که همه حد و حدود خود را بشناسند و از آن خارج نشوند که این اصل، شامل روان شناسان و روان پزشکان نیز می‌شود.

دکتر مداحی، تصریح کرد: وقتی نظام‌های مدنی شکل می‌گیرد، هم چهارچوب تعیین می‌کند، حقوق شهروندی، مدنی و اجتماعی حکم نمی‌کند که شاهد بعضی تداخلات و اختشاش در مسیرهای کاری باشیم.

وی با بیان اینکه این مبحث را به درگیری صنفی، نباید ربط دهیم، به قیاس روانپزشک و روانشناس پرداخت و گفت: روان پزشکان رویکرد‌های درمانی را نمی‌شناسند در حالی که روان شناسی که دارای فوق لیسانس یا دکترای تخصصی است، با تکنیک‌های درمانی آشنا است.

معاون آموزش و پرورشی سازمان نظام روانشناسی افزود: مسئولیت درمان و روان درمانی باید به کسی واگذار شود که حوزه‌های تخصصی را گذرانده‌ است.
مداحی با بیان اینکه ما مشکلی با روان پزشکان نداریم، اظهار داشت: هدف ما از این تجمع، این است که به چهارچوب قانون و مرزهای علم و تخصص برگردیم چرا که در مقابل افراد مراجعه کننده، خود مسئول هستیم و از سازمان روان شناسی خواستار واکنش نیز هستیم.


کد مطلب: 24342

آدرس مطلب :
https://www.migna.ir/news/24342/روانپزشکان-رویکرد-های-درمانی-نمی-شناسند

میگنا
  https://www.migna.ir