چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲ - 4 Oct 2023
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۳ / ۱۶:۰۹
کد مطلب: 24355
۰

اجرای طرح سلامت روانی در محیط کار

فرهاد اقطار معاون پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: در هر محیط کاری با توجه به سختی و استرس ناشی از کار آسیب‌های متفاوتی بروز پیدا می‌کند که اجرای طرح ارتقاء سلامت روانی در محیط کار می‌تواند در کاهش این معضلات تأثیر بسزایی داشته باشد.

وی ادامه داد: در این طرح آموزش‌هایی نظیر ترویج بیشتر رفتار مدنی در ادارات، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با بند اعتیاد، آموزش مهارت زندگی و..... ارائه می‌شود. اقطار با اشاره به این‌‌که کارگران و کارمندان به عنوان نیروی مولد کشور و مؤثر در اقتصاد باید باز این آموزش‌ها بهره‌مند شوند افزود: برای انجام این طرح به صورت پایلوت سازمان بنادر در استان بوشهر انتخاب شده که طی آن یک تیم از کارمندان این اداره با کمک پرسنل سازمان بهزیستی به اجرای این طرح مبادرت نموده‌اند.

وی تصریح کرد: بررسی‌ بازدهی این طرح دراین اداره آغاز شده و پس از آن در سازمان‌ها و نهاد هایی که به صورت مجموعه‌های کارگری و کارمندی هستند اجرا می‌شود که در این امر کارکنان اداره متوجه نیازهای آموزشی همکاران خود رای نمودند و به اطلاع تیم کارشناسی سازمان بهزیستی می‌رسانند و همکاران ما بر اساس این نیازها کلاس‌ها و مطالب آموزشی آن‌ها را برنامه‌‌ریزی می‌کنند.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

فتحی آشتیانی: نباید دانشجویی بدون کنکور وارد رشته روانشناسی شود
انواع قلدری در مدرسه و نشانه‌های آن در کودکان را بشناسید
آئین معارفه رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره برگزار شد+تصاویر
کلینیک روانشناسی چیست؟
آداب حرف زدن با تلفن که باید بلد باشیم
با این تمرین‌ها از شر آلزایمر خلاص شوید
روانشناسی شاد بودن چیست و چطور شاد باشیم؟
مواجهه درمانی: اصول، کاربردها و مزایا
اهمیت حضور مشفقانه درمانگر در روان‌درمانی
مدیریت مورد در آموزش و پرورش
افکار منفی از کجا می آیند؟ خودگویی چیست ؟
روان‌درد علت خودکشی است!
هم اکنون که در حال نفس کشیدن هستید، کس دیگری دارد نفس های آخرش را می کشد. پس دست از گله و شکایت بردارید و بیاموزید چگونه با داشته هایتان زندگی کنید.