سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ - 5 Dec 2023
تاریخ انتشار :
جمعه ۲۰ اسفند ۱۳۸۹ / ۰۷:۴۱
کد مطلب: 2443
۰

جدول آمار دخترها و پسرها دردانشگاهها

اطلس ملی آموزش عالی سال 89-1388 در بیش از یک هزار صفحه و در سه جلد حاوی اطلاعات آماری مورد نیاز دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی رونمایی شد که در این اطلس درصد دانشجویان پسر و دختر در دانشگاههای مختلف عنوان شده است.
به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به هرمزگان، اطلس ملی آموزش عالی 89-1388 امروز جمعه با حضور معاون آموزشی وزیر علوم و مدیران کل حوزه معاونت آموزشی این وزارتخانه در جمع روسای 29 دانشگاه منتخب استانی آمایش آموزش عالی در دانشگاه هرمزگان رونمایی شد. احمد سلطانی نژاد مدیر گروه GIS سامانه اطلاعات جغرافیایی آموزش عالی درباره اطلس ملی آموزش عالی گفت: این اطلس در سه جلد دانشجویان، دانش‌آموختگان و پذیرفته شدگان تهیه شده است و در آن تعداد دانشجویان به تفکیک نوع مرکز آموزش عالی، جنسیت و گروه تحصیلی آمده است. وی افزود:‌ 48 درصد دانشجویان کشور در دانشگاه آزاد اسلامی و 26 درصد دانشجویان در دانشگاه پیام نور تحصیل می‌کنند. مدیر گروه GIS سامانه اطلاعات جغرافیایی آموزش عالی از انتشار نسخه دیجیتالی اطلس آموزش عالی در آینده نزدیک خبر داد و گفت: اطلس استانی آموزش عالی نیز در دست تهیه است و در مرحله بعد تلاش داریم اطلس رشته‌های آموزش عالی و پراکندگی‌شان در مناطق مختلف کشور را تعیین کنیم. ردیف نام     دانشگاه پسر دختر 1 دانشگاه     آزاد 60 40 2 دانشگاه پیام     نور 30 70 3 دانشگاه علمی     کاربردی 56 44 4 دانشگاه     دولتی 45 55 سلطانی نژاد با بیان اینکه سهم جنسیت زن و مرد در جمعیت دانشجویی کشور یکسان است، گفت: هرچند 50 درصد جمعیت دانشجویی کشور پسر و 50 درصد دیگر دختر هستند اما این نسبت در دانشگاه‌های مختلف متفاوت است. به عنوان مثال در دانشگاه آزاد اسلامی 60 درصد مرد و 40 درصد دانشجویان زن هستند. این در حالی است که در دانشگاه پیام نور 70 درصد دانشجویان زن و 30 درصد مرد هستند. همچنین در دانشگاه جامع علمی کاربردی 56 درصد مرد و 44 درصد زن هستند. وی در خصوص آمار جنسیتی دانشگاه‌های دولتی نیز گفت: 45 درصد دانشجویان دانشگاه‌های دولتی مرد و 55 درصد زن هستند. در آموزشکده‌ها فنی و حرفه‌ای تعداد مردها بیش از زنان هستند و عمده رشته‌های آموزشکده‌ها کاردانی است.

 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

فواید مشاوره روانشناسی
وسواس شده اید اگر این نشانه ها را دارید!
انواع هوش/ 16روش برای باهوش‌تر شدن
لینک ثبت‌نام و دریافت دفترچه آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
فتحی آشتیانی:  آزمون صلاحیت حرفه‌ای نیاز به مطالعه هیچ منبعی ندارد
درخواست حذف مصاحبه نظام روانشناسی برای دریافت پروانه اشتغال!!
پیامد روانیِ جست‌وجوی موفقیت به‌ جای شادمانی
این ۶ سوال را قبل از خواب از فرزندتان بپرسید
چرایی خونسردی آدم‌ها با بالارفتن سن
خواب کمتر از ۵ساعت در شبانه‌روز چه بلایی سر ما می‌آورد؟
هر فعالیتی حتی خوابیدن سالم‌تر از نشستن است
افسردگی شدید در کمین این افراد
برای شنا کردن به سمت مخالف رودخانه قدرت و جرات لازم است وگرنه هر ماهی مرده ای هم می تواند از طرف موافق جریان آب حرکت کند.