شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - 3 Dec 2022
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۳ / ۲۲:۰۹
کد مطلب: 24798
۰

جزئیات آزمون ارزشیابی دانش‌آموختگان داروسازی خارج از کشور

به گزارش فارس، هفتمین دوره آزمون ارزشیابی دانش‌آموختگان داروسازی خارج از کشور روز پنجشنبه پنجم تیر برگزار می‌شود. ثبت‌نام اینترنتی این آزمون طی روزهای 24 تا 31 خرداد از طریق پایگاه اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی انجام و کارت ورود به جلسه این آزمون طی روزهای 3 و 4 تیر به صورت اینترنتی توزیع می‌شود.

داوطلبان پیش از ثبت‌نام اینترنتی، ‌باید نسبت به تشکیل پرونده در مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت اقدام کنند و فقط افرادی که توسط مرکز خدمات آموزشی معرفی شده باشند، واجد شرایط ثبت‌نام اینترنتی در آزمون ارزشیابی هستند.

در صورت تکمیل بودن تمام مدارک مورد نیاز و تشکیل پرونده، دانش‌آموختگان باید آمادگی خود را جهت شرکت در آزمون، به کارشناس ارزشیابی مربوطه اعلام کنند و نامشان در لیست مرکز خدمات آموزشی ثبت شود.

در نهایت، دانش‌آموختگان موظفند در زمان تعیین‌شده جهت ثبت‌نام اینترنتی در سایت www.sanjeshp.ir اقدام کنند. مرحله پس از شرکت در آزمون (با توجه به نمره بدست آمده توسط دانش‌آموختگان) به این صورت است که دانش‌آموختگان دانشگاه‌هایی که در هنگام شروع به تحصیل در لیست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بوده‌اند در صورت احراز نمره بیشتر از 60 درصد نمره کل در آزمون ارزشیابی دانش‌آموختگان داروسازی خارج از کشور، ملزم به گذراندن حداقل 8 واحد کارآموزی داروخانه دانشگاهی هستند.

در صورت احراز نمره 50 تا 60 درصد نمره کل، ملزم به گذراندن حداقل 26 واحد تکمیلی و یا شرکت مجدد در آزمون (مشروط به عدم دریافت معرفی‌نامه جهت شروع دوره تکمیلی) بوده و در صورت احراز نمره کمتر از 50درصد نمره کل، ملزم به شرکت مجدد در آزمون هستند. افرادی که در دانشگاه‌هایی هستند که در لیست دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیستند (به شرط آن‌که تاریخ شروع به تحصیل آنان، پیش از آگوست سال 2009 باشد) فارغ‌التحصیل شده‌اند، با توجه به نمره‌ای که در آزمون کسب کرده‌اند، در کمیسیون ارزشیابی رشته داروسازی تصمیم‌گیری خواهد شد.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

وقتی بزرگسالان هم مانند کودکان بیش‌فعال می‌شوند
علائم و راهکارهای کنترل اختلال نارسا خوانی
این ۹ نشانه می‌گوید شریک عاطفی‌تان در حال خیانت است
پنج توصیه کلیدی برای مهار ترس در کودکان
تفاوت‌های علایم افسردگی در زنان و مردان
ازدواج سفید نه، هم‌باش‌های سیاه!
منشاء تعارض در روابط زناشویی و راه‌حل‌های کلیدی جهت مدیریت آن
سوگ جمعی چیست؟ چطور با آن کنار بیاییم؟
دلیل یادگیری سریع‌تر کودکان نسبت به بزرگسالان
علت تمایل بیشتر زنان در خرید از تولیدکنندگان زن چیست؟
وسواس تقارن و راه‌های درمانی
وقتی حالتان بد است این کارها را نکنید
برای موفقیت لازم نیست نابغه باشی فقط کافیه یه قدم جلوتر باشی/ انیشتن