چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲ - 4 Oct 2023
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۳ / ۱۲:۳۵
کد مطلب: 25051
۰

ضرورت ایجاد مراکز نگهداری کودکان در محل کار مادران

دکتر منصوره کریم‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: درنظر گرفتن تسهیلاتی در زمینه وجود امکان ارتباط مادر با فرزند در محل کار موجب می‌شود که باور خانواده‌ها درباره تاثیر منفی فرزندآوری بر فعالیت اقتصادی زنان تصحیح شود.

وی با بیان اینکه نوع فرهنگ افراد بر افزایش جمعیت تاثیر زیادی دارد،گفت: در حال حاضر خانواده‌ها معتقدند فرزندآوری مانع رشد خانواده است و این فرهنگ لازم است تغییر کند. این روانشناس با تاکید بر نقش رسانه‌ها در زمینه فرهنگ‌سازی به منظور افزایش فرزندآوری اظهار کرد:‌ لازم است خانواده‌ها از الگوهای غربی فاصله بگیرند البته در کشورهای غربی نیز کاهش فرزندآوری یک الگو نیست. به عنوان نمونه رشد جمعیت در ایالات متحده بیش از 2 درصد است اما رسانه‌های اینترنتی و ماهواره‌ای بر کاهش تعداد فرزندآوری تاکید می‌کنند.

وی افزود: لازم است در زمینه افزایش فرزندآوری رسانه‌های مختلف فرهنگ‌سازی کنند البته شهرداری‌ها و خانه‌های سلامت نیز می‌توانند در این جهت تلاش‌های مثبتی را انجام دهند. این مکان‌ها و مدارس می‌توانند به جوانان مهارت‌های زندگی را بیاموزند.
کریم‌زاده درباره ضرورت تصویب قوانین مربوط به شیردهی، بارداری و پوشش بیمه‌ای هزینه‌های بارداری، اظهار کرد:‌ این اقدامات خوب است اما افزایش مرخصی زایمان برای کارفرما یک تهدید محسوب می‌شود، چرا که او بدون دریافت خدماتی باید هزینه‌ای را بپردازد. در این شرایط لازم است از قوانینی که موجب تهدید اشتغال زنان می‌شود اجتناب کرد چون این قوانین ممکن است امنیت شغلی آنان را به خطر بیندازد.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

فتحی آشتیانی: نباید دانشجویی بدون کنکور وارد رشته روانشناسی شود
انواع قلدری در مدرسه و نشانه‌های آن در کودکان را بشناسید
آئین معارفه رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره برگزار شد+تصاویر
کلینیک روانشناسی چیست؟
آداب حرف زدن با تلفن که باید بلد باشیم
با این تمرین‌ها از شر آلزایمر خلاص شوید
روانشناسی شاد بودن چیست و چطور شاد باشیم؟
مواجهه درمانی: اصول، کاربردها و مزایا
اهمیت حضور مشفقانه درمانگر در روان‌درمانی
مدیریت مورد در آموزش و پرورش
افکار منفی از کجا می آیند؟ خودگویی چیست ؟
روان‌درد علت خودکشی است!
سخت است حرفت را نفهمند سخت تر این است که حرفت را اشتباهی بفهمند حالا میفهمم که خدا چه زجری میکشد وقتی این همه آدم حرفش را که نفهمیده اند هیچ اشتباهی هم فهمیده اند. دکترعلی شریعتی