جمعه ۲۸ شهريور ۱۳۹۹ - 18 Sep 2020
تاریخ انتشار :
جمعه ۲۳ خرداد ۱۳۹۳ / ۱۶:۴۰
کد مطلب: 25360
۱
رئیس قطب ارولوژی کشور اعلام کرد

ایران رکورددار پیوند اعضا از مرگ مغزی

دستمزد پایین تیم پیوند کلیه در کشور
ایران رکورددار پیوند اعضا از مرگ مغزی
به گزارش فارس، ناصرسیم فروش شامگاه پنجشنبه باحضور در جشن گلریزان انجمن بیماران کلیوی که در مرکز همایش های برج میلاد برگزار شد در سخنانی با بیان این مطلب افزود:خوشبختانه با توجه به افزایش میزان رضایت خانواده های افرادمبتلا به مرگ مغزی و در سایه تلاش های صورت گرفته همه جانبه مسئولان و دست اندرکاران مربوطه در حال حاضرایران از نظر پیوند از مرگ مغزی در منطقه اول است.این در حالی است که تا چندی قبل کشور ترکیه در این زمینه پیشگام تر از ایران بود.

چهره ماندگار پزشکی کشور در ادامه با بیان اینکه پزشکان حوزه پیوند همواره از خیرین واقعی بوده و هستند خاطرنشان کرد: هر پیوندکلیه از مرگ مغز حدود چهارساعت به طول می انجامد که بسیار حساس و پر استرس است.

وی اضافه کرد: برای هرپیوند کلیه از مرگ مغزی هم اکنون حدود400 هزارتومان دستمزد به تیم پزشکی و درمانی پرداخت می شود.حال آنکه این رقم در سایر کشورها حدود 5هزار دلار است.با این وجودپزشکان و متخصصان مربوطه همچنان باتمام توان در خدمت مردم و بیماران عزیز هستند.

وی در بخش دیگر سخنانش با اشاره به هزینه های بسیارسنگین بیماران دیالیزی به نقش مهم و حائز اهمیت انجمن بیماران کلیوی در سراسرکشور اشاره کرد و گفت: این انجمن در30سال گذشته خدمات ارزشمند فراوانی به بیماران کلیوی کشور ارائه داده و همواره بازوی توانمندی برای دولت نیز بوده است. 
رئیس قطب ارولوژی ایران گفت: با توجه به اینکه این انجمن از هیچ بودجه دولتی برخوردار نیست ازاین رو خیرین و نیکوکاران نباید این انجمن و بیمارانش را دربرهه های سخت تنها بگذارند.
وی با اشاره به انتصاب افراد و مدیران لایق در وزارت بهداشت و درمان تصریح کرد:خوشبختانه هم اکنون دست اندرکاران حوزه پیوند و بیماری های صعب العلاج وزارت بهداشت افراددلسوز و متخصص و دردآشنا هستند که در عمل ثابت کرده اند معتقد به حل مشکلات بیماران صعب العلاج به خصوص بیماران نیازمند پیوند هستند که نکته بسیار حائز اهمیتی است.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

انواع سبک های دلبستگی در کودکان
۵ دلیل طلاق، از خیانت تا ازدواج برای فراموشی
چند تکنیک برای مقابله با اضطراب ناشی از کرونا
اندازه دور ران پا نشانه چیست؟
روانشناسی و نماز
آبریزش بینی هم از علائم کروناست!
تمام مصاحبه‌ها برای پذیرش دکتری مجازی شد
درمان موثر افسردگی با بررسی امواج مغزی هنگام خواب
روانشناسان ملزم به ثبت شماره پروانه در بیو اینستاگرام هستند
چند نکته برای دریافت بهترین نتیجه از مشاوره خانواده
نقش افسردگی و  اختلالات روانی در افزایش خطر خودکشی
تحقیر شدن در کودکی چیست و چه عواقبی دارد؟
مشکل فکر های بسته این است که دهانشان پیوسته باز است...