چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲ - 4 Oct 2023
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۴ تير ۱۳۹۳ / ۱۴:۴۶
کد مطلب: 25613
۰
مدیرکل امور تربیتی و مشاوره آموزش و پرورش در گفت و گو با پانا:

بیش از 2 هزار پایگاه انتخاب رشته به کنکوری ها مشاوره می دهند

بیش از 2 هزار پایگاه انتخاب رشته به کنکوری ها مشاوره می دهند
ابوالقاسم عیسی مراد در گفت و گو با  پانا، با بیان چند توصیه به داوطلبان کنکور سراسری گفت: دانش آموزان فارغ التحصیل شده ای که سال اول است کنکور می دهند آنچه باید به ذهن بسپارند این است که بیش از سه چهارم افراد حاضر در جلسه سیاهی لشگر بوده و شما هراسی به خود راه ندهید كه سایر داوطلبان بر من برتری دارند.

وی افزود: پایگاه های مشاوره ای در اواسط مرداد ماه با اعلام اسامی داوطلبین مجاز به انتخاب رشته توسط سازمان سنجش فعالیت خود را آغاز می کنند.
عیسی مراد گفت: از آنجا که مشاوران آموزش و پرورش در طول سال تحصیلی نیز بصورت مستمر با دانش آموزان در ارتباط هستند تلاش می کنند بهترین انتخاب را برای داوطلبان رقم بزنند، بنابراین همواره از این پایگاه ها استقبال خوبی می شود.

مدیر کل امور تربیتی و مشاوره آموزش و پرورش، دسترسی آسانتر را از دیگر مزیت های پایگاه های فوق برشمرد و اضافه کرد: هر منطقه آموزش و پرورش كشور دارای دوپایگاه انتخاب رشته است؛ یك پایگاه دخترانه و یك پایگاه پسرانه كه تهران با 70 پایگاه بیشترین پایگاه ها را دارد.

عیسی مراد ادامه داد: با توجه به تخصص مشاوران این پایگاه ها که همه از تحصیلكرده های رشته های روان شناسی و مشاوره هستند، به ویژگی های رشدی، روحیات و تفاوت های فردی نوجوانان و جوانان و همچنین مسائل تحصیلی و شغلی و بازاركار آینده آشنایی كامل دارند و با استفاده از نرم افزارهای دقیق تر برای انتخاب رشته داوطلبین مجاز اقدام می کنند.

وی سخت گیریهای بیش از حد والدین، ترس و تهدید، والدین مضطرب، مقایسه کردن، پاداش نامناسب و انتظارات بیش از حد را از عمده دلایل ایجاد اضطراب در دانش آموزان کنکوری عنوان کرد و گفت: والدین باید از این گونه رفتارها پرهیز کنند تا اضطراب ناشی از آن ها در فرزندانشان ایجاد نشود.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

فتحی آشتیانی: نباید دانشجویی بدون کنکور وارد رشته روانشناسی شود
انواع قلدری در مدرسه و نشانه‌های آن در کودکان را بشناسید
آئین معارفه رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره برگزار شد+تصاویر
کلینیک روانشناسی چیست؟
آداب حرف زدن با تلفن که باید بلد باشیم
با این تمرین‌ها از شر آلزایمر خلاص شوید
روانشناسی شاد بودن چیست و چطور شاد باشیم؟
مواجهه درمانی: اصول، کاربردها و مزایا
اهمیت حضور مشفقانه درمانگر در روان‌درمانی
مدیریت مورد در آموزش و پرورش
افکار منفی از کجا می آیند؟ خودگویی چیست ؟
روان‌درد علت خودکشی است!
تونل هابه ما آموختند که حتی دردل سنگ هم راهی برای عبور هست، تونل ها راست میگویند ؛ راه است ، حتی از دلِ سنگ! " آنجا كه راه نیست ، خداوند راه را می گشاید... "