يکشنبه ۵ تير ۱۴۰۱ - 26 Jun 2022
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۸ تير ۱۳۹۳ / ۱۸:۵۰
کد مطلب: 25697
۰

زمان سکته در ایران قابل پیش بینی شد

معاون بهداشت وزارت بهداشت با بیان اینکه سالانه ۱۳۶ هزار نفر به علت سکته قلبی یا مغزی جان خود را از دست می‌دهند گفت: با بررسی عوامل خطر می‌توانیم زمان سکته افراد را پیش بینی کنیم.
به گزارش فارس، علی اکبر سیاری، در مورد تفاوت‌های شبکه بهداشت حومه شهری با شبکه بهداشت روستایی گفت: بخشی از کارها همانی است که در شبکه روستایی در حال انجام است. او این فعالیت‌ها را مراقبت‌های پایه عنوان کرد و گفت: مسائل مربوط به بهداشت محیط، واکسیناسیون، مراقبت‌های مادر و کودک از جمله این اقدامات است که در شبکه بهداشت حومه شهر‌ها نیز انجام می‌شود.
معاون بهداشت وزیر بهداشت ادامه داد: بخشی از اقدامات نیز متفاوت خواهد بود به طور مثال طرحی در دست تهیه داریم که مخصوص بیماریهای غیرواگیر و ثبت ریسک فاکتورهای مربوط به سلامتی هموطنان می‌شود. او گفت: در این طرح ریسک فاکتورهایی تحت نظر قرار می‌گیرد که سبب مرگ زودرس می‌شود مانند عوامل سکته مغزی و قلبی.

سیاری به مرگی سالانه ۴۳ هزار نفر به علت سکته مغزی و ۹۳ هزار نفر به علت سکته قلبی در کشور خبر داد و گفت: برای تمام مردم پرونده سلامت تشکیل می‌شود و به هر کدام کارت سلامت تعلق می‌گیرد و ما بر اساس اطلاعات مندرج در این پرونده زمان سکته مغزی یا قلبی فرد را پیش بینی می‌کنیم تا فرد مراقبت‌ها از خود را افزایش دهد.
او گفت: عواملی باعث سکته قلبی و مغزی می‌شود که ما با بررسی آنها می‌توانیم زمان احتمالی سکته مغزی یا قلبی را پیش بینی کنیم.
به گفته معاون بهداشت وزیر بهداشت، در شبکه بهداشت حومه شهرها خدماتی از قبیل مبارزه با آسیب‌های اجتماعی مانند ایدز و اعتیاد نیز ارائه می‌شود.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

تفاوت ضریب هوشی دوقلوهایی که در دو کشور متفاوت بزرگ شدند!
به کودک‌تان نامه بنویسید
این رفتارها مردان را روانی می‌کند!
چرا روان‌آزار‌ها، کاریزماتیک و جذابند؟!
توانایی نه شنیدن
این جملات منفی را به دلبندتان نگویید
اصلی‌ترین اختلافات در دوران عقد و نامزدی
مردم خبر زده شده‌اند!
اعتیاد به دارو‌های آرام بخش چیست؟
تاثیر خشونت والدین بر کودکان
ارتباط خود زنی و پردازش درد
همراهی با افراد سمی و پیج‌های اینفلوئنسر‌ها آسیب‌زا است؟
سخن گفتن با خدا مانند صحبت کردن با یک دوست پشت تلفن است... ممکن است او را در طرف دیگر نبینیم، اما می دانیم که دارد گوش می دهد...