پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ - 1 Jun 2023
تاریخ انتشار :
جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۳ / ۰۰:۱۵
کد مطلب: 26274
۰

نه گفتن منطقی نشانه‌ی شجاعت و صداقت انسان است

سیمین ابراهیمی روانشناس و مشاور خانواده در گفتگو با باشگاه خبرنگاران،گفت: همه‌ی ما بارها در موقعیت‌هایی قرار گرفته‌ایم که گفتن کلمه نه علی‌رغم میل باطنی برایمان سخت و دشوار بوده است چون بیش از رضایت خودمان دلواپس توجه و رضایت دیگران هستیم، زیرا از کودکی همواره آموخته‌ایم که باید برای رضایت دیگران بیشتر از خواسته‌های خود ارزش قائل باشیم.

وی افزود: نادیده گرفتن خود چه‌بسا سبب ترغیب دیگران و اطرافیان نسبت به ابراز درخواست‌های غیر منطقی‌شان خواهد شد و در این جاست که نباید اجازه قربانی شدن در برابر خواسته‌های نابجای دیگران را به خود بدهیم.

ابراهیمی تصریح کرد: در صورتیکه گفتن منطقی نه گاهی‌اوقات نهایت صداقت و صراحت و شجاعت ما را می‌رساند در نتیجه دیگران احترام بیشتری برای ما قائل خواهند شد.

این روانشناس و مشاور خانواده اظهار داشت: به گفته کارشناسان بهترین بهانه برای نه گفتن می‌تواند امور شخصی و مراقبت از خود باشد.

وی تاکید کرد: ما هیچ نیازی به شرح و توضیح علت عدم پذیرش خود نداریم بعلاوه نباید نسبت به رد انجام درخواست دیگران احساس گناه کنیم بلکه باید توجه کنیم که انجام کارهایی که تمایل چندانی به انجام آن نداریم احساس بدی را در ما ایجاد کند که باید با اعتماد به نفس و انگیزه بالا با آن مقابله کنیم و دست از کوشش خود برنداریم.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

احساساتی که نشان می‌دهد ضریب هوشی شما بالا است
چگونه مشاوره روانشناسی بگیریم ؟
چطوری در محل کار عذرخواهی کنیم؟
اختلالات شخصیت کلاستر B
نارسایی توجه /بیش فعالی اختلال رفتاری پیچده اما قابل مدیریت
کشف تاثیر استرس محل کار روی تایپ‌ کردن
اضطراب با بدن زنان چه می‌کند؟
روش‌های غلبه بر استرس امتحانات
نشانه های روابط عاشقانه ناکارآمد وسمی کدامست ؟
معنویت در حل مشکلات روانی بیرون‌زاد راهگشاست
تعریف و طبقه بندی کودکان استثنایی
اعلام ضوابط کارورزی، برگزاری کارگاه و دوره‌های توانمندسازی روانشناسی
سخن گفتن با خدا مانند صحبت کردن با یک دوست پشت تلفن است... ممکن است او را در طرف دیگر نبینیم، اما می دانیم که دارد گوش می دهد...