چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ - 27 Sep 2023
تاریخ انتشار :
شنبه ۸ شهريور ۱۳۹۳ / ۱۱:۵۲
کد مطلب: 26680
۲
۱

اجرای طرح شهاب در کلاس چهارم ابتدایی

اجرای طرح شهاب در کلاس چهارم ابتدایی
به گزارش فارس، علی اصغر فانی در تشریح طرح شهاب افزود: در این طرح، استعداد دانش آموزان را در مدارس عادی با مکانیزمی شناسایی می کنیم تا به جای جدا کردن و انتقال دانش آموزان به مدارس استعدادهای درخشان، آنها را در همان مدرسه تربیت کنیم که این طرح با عنوان طرح شهاب است.

به گفته این مقام مسئول، این طرح را برای دانش آموزان سال چهارمی سال آینده نیز تکرار می کنیم و این طرح بتدریج گسترده می شود.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تعطیلی پنجشنبه ها نیز خاطرنشان کرد: ما در کشورمان یک روز را در مدرسه تعطیل کرده ایم، اما کتاب ها را کم نکردیم، اما امسال تصمیم گرفتیم پنجشنبه را در 2000 مدرسه فعال کنیم که این به صورت اختیاری است و چهار میلیارد تومان اعتبار نیز در این خصوص تخصیص داده شده است.

وی توضیح داد: در این طرح با مشارکت مردم، کلاس ها را فعال می کنیم و یک روز بانشاط و بدون کیف و کتاب در مدرسه برگزار می شود که در این روز، کلاس های طراحی، نقاشی و مهارت های اجتماعی فعال است. سپس این طرح ارزیابی می شود که اگر خوب باشد، این طرح در سال آینده در مدارس بیشتری اجرا می شود و اگر جواب ندهد، آن را جمع می کنیم.
همچنین فانی درباره گلایه مردم از دریافت وجه هنگام ثبت نام نیز تاکید کرد: ما به مدیران مدارس اعلام کردیم تا پول گرفتن را شرط ثبت نام قرار ندهند و فقط مردم در پایه اول ابتدایی، پایه اول متوسطه اول و پایه اول متوسطه دوم باید برای ثبت نام مراجعه کنند و دیگر مقاطع نیاز به مراجعه ندارند و این کار را امسال انجام داده ایم و حجم مراجعان را از دوازده دوازدهم به سه دوازدهم رسانده ایم و در سه پایه انجام می شود.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

Iran, Islamic Republic of
باز شروع شد طرح های آبکی.
با این تمرین‌ها از شر آلزایمر خلاص شوید
روانشناسی شاد بودن چیست و چطور شاد باشیم؟
مواجهه درمانی: اصول، کاربردها و مزایا
اهمیت حضور مشفقانه درمانگر در روان‌درمانی
مدیریت مورد در آموزش و پرورش
افکار منفی از کجا می آیند؟ خودگویی چیست ؟
روان‌درد علت خودکشی است!
چطور اعتماد به نفسمان را تقویت کنیم؟
مصرف سیگار یا مواد توسط والدین چه پیامی به فرزندان منتقل می‌کند؟
نظریه دلبستگی جان بالبی
راه‌های کنترل خشم از دیدگاه روانشناسی
چرا اول مردان می‌گویند دوستت دارم؟!
سخن گفتن با خدا مانند صحبت کردن با یک دوست پشت تلفن است... ممکن است او را در طرف دیگر نبینیم، اما می دانیم که دارد گوش می دهد...