دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - 17 Jan 2022
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۳ / ۲۱:۲۷
کد مطلب: 26804
۰

۲ درصد نوزادان در معرض بیماریهای قلبی مادرزادی هستند

متخصصان اطفال غربالگری کنند
به گزارش فارس، مسعود قاسمی، با بیان اینکه تغییر سبک زندگی به شدت بر افزایش بیماری ها خصوصاً بیماری های قلبی و عروقی تأثیر گذاشته است، اظهار داشت: متأسفانه جهان نیز درگیر این مسئله شده است. وی اضافه کرد: اگر به 5 دهه گذشته بنگریم، افزاد فعال تر، دارای خواب منظم، تغذیه طبیعی بودند و کمتر به بیماری خصوصاً بیماری های قلبی و عروقی مبتلا می شدند؛ امروزه با اختلال زمان خواب و بیداری، عادات غذایی نامناسب سلامت افراد به خطر افتاده است که این مسئله ناشی از ماشینی شدن سیستم زندگی است.

رئیس انجمن آترواسکلروز ایران با بیان اینکه برگشت به سنت ها تا حدود زیادی از شیوع بیماری ها می کاهد، بیان داشت: خوشبختانه امروز در بحث تجهیزات پزشکی و اقدامات درمانی بیماری های قلبی موفقیت های چشمگیری داشته ایم؛ اگر سنت ها را عمل کنیم و در کنار آن با تکنولوژی و تجهیزات می‌توانیم در درمان و پیشگیری از بیماری ها خصوصاً بیماری های قلبی موفق تر باشیم. احتمال بیماری های مادرزادی قلبی در نوزادان حدود 2درصد است قاسمی با بیان اینکه احتمال بیماری های قلبی مادرزادی در نوزادان حدود 2 درصد است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه وراثت و ژنتیک در بروز بیماری های قلبی مادرزادی خیلی کم است.

رئیس شانزدهمین کنگره قلب و عروق خاطرنشان کرد: معاینه اطفال اولین و مهمترین روش تشخیص بیماری های قلب در نوزادان است که باید توسط پزشک متخصص اطفال صورت گیرد، اگر پزشک در معاینه مشکوک به عارضه ای شود طفل را به متخصص قلب کودکان ارجاع خواهد داد و والدین باید به طور جد پیگیر باشند تا طفل در بزرگسالی دچار مشکل حادی نشود.

رئیس شانزدهمین کنگره تازه های قلب و عروق با بیان اینکه تبلیغات نا بجا داروهای ماهواره ای صدمات جبران ناپذیری را به سلامتی افراد وارد کرده است، بیان داشت: تولید یک دارو مراحل سخت و پیچیده آزمایشی را می گذرانند و بسیاری از داروها در مراحل آخر آزمایشی حذف می شوند. قاسمی افزود: اخیراً درمان قطعی دیابت در ماهواره تبلیغ می‌شود که بسیار خطرناک است، روش های درمانی دیابت که در ماهواره تبلیغ می شود هیچ گونه تأیید علمی ندارد و بیمار را بیشتر دچار آسیب می کند. شانزدهمین کنگره سراسری تازه های قلب و عروق 25 تا 28 شهریور در سالن همایش های رازی برگزار می شود.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

کلینیک تخصصی روانشناسی و مشاورۀ راهیل
گول صفحات و جملات انگیزشی را نخورید
کاربرد نظریه های یادگیری در آموزش
چرا زن ها خیانت می کنند؟ ۸ دلیلی که بیشتر مردها نادیده می‌گیرند
بحران‌های روانشناختی
وقتی نوجوانتان دروغ می‌گوید چه کار کنید؟
ابعاد اجتماعی و روانشناختی شایعه
کتاب آسان­ آموز روانشناسی تربیتی
درمان بیش فعالی کودکان
سلامت روان و سطوح سه گانه پیشگیری
مرکز مشاوره جانان تور روانشناسی برگزار میکند
چرا بسیاری از رؤسا و مدیران تجاری «بیمارانِ روانی» هستند؟
مردم هرگز خوشبختی خود را نمیشناسند اما خوشبختی دیگران همیشه جلو دیدگان آنهاست به داشته هاي خود عميق تَر نگاه كنيم