يکشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲ - 28 May 2023
تاریخ انتشار :
شنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۳ / ۱۴:۲۸
کد مطلب: 26900
۰

کودکانتان را تنها نگذارید!

کودکانتان را تنها نگذارید!
به گزارش ایسنا، کودکانی که در منزل تنها گذاشته می‌شوند احتمال بیشتری دارد که به فعالیت‌های پرخطر دست زده و در شرایط بسیار خطرناک و تهدیدکننده قرار بگیرند. در واقع کودکان همواره باید مورد توجه و مراقبت باشند و نباید حتی در خانه تنها گذاشته شوند.

والدین باید در هنگام مراقبت از فرزندانشان هوش و ذکاوت ذاتی داشته باشند. بسیاری از مرگ و میرهای کودکان در واقع ناشی از غفلت والدین از فرزندانشان و یا غفلت پرستارها از کودکان اتفاق می‌افتند.
بنابر یک مطالعه جدید در مالزی در سال جاری میلادی (2014) تاکنون پنج مورد از مرگ و میرهای کودکان در این کشور به دلیل غفلت والدینشان گزارش شده است که در میان آنها یک کودک سه ساله هم بوده که حدود 9 ساعت در وسیله نقلیه پدرش تنها گذاشته شده بود. یک مورد دیگر کودک چهار ساله‌ای است که پس از سقوط از یک ساختمان 10 طبقه در حالی که در خانه تنها بوده جان خود را ز دست داده است.

مورد دیگر نیز دختر شش ساله‌ای است که پس از سقوط از طبقه ششم یک ساختمان جان باخت. تحقیقات نشان می‌دهد این کودک نیز توسط پدرش در خانه تنها گذاشته شده بود. به گزارش ایسنا به نقل از برناما (خبرگزاری ملی مالزی)، از سال 2001 میلادی کودکان در مالزی تحت حمایت «قانون ویژه حمایت از کودک» هستند که به موجب آن هر فردی اعم از والدین به دلیل غفلت یا به عمد، عامل مرگ و یا آسیب دیدگی کودکی شود و یا کودک را در شرایط پرخطر قرار دهد، مجازات می‌شود.
این بدین معنی است که در صورت غفلت والدین و یا پرستاران از نگهداری کودکان، آنها در دادگاهی محاکمه می‌شوند و در صورت گناهکار شناخته شدن جریمه شده و یا زندانی خواهند شد.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

چگونه مشاوره روانشناسی بگیریم ؟
چطوری در محل کار عذرخواهی کنیم؟
اختلالات شخصیت کلاستر B
نارسایی توجه /بیش فعالی اختلال رفتاری پیچده اما قابل مدیریت
کشف تاثیر استرس محل کار روی تایپ‌ کردن
اضطراب با بدن زنان چه می‌کند؟
روش‌های غلبه بر استرس امتحانات
نشانه های روابط عاشقانه ناکارآمد وسمی کدامست ؟
معنویت در حل مشکلات روانی بیرون‌زاد راهگشاست
تعریف و طبقه بندی کودکان استثنایی
اعلام ضوابط کارورزی، برگزاری کارگاه و دوره‌های توانمندسازی روانشناسی
افراد افسرده با ریسک ابتلا به ۲۹ بیماری دیگر روبرو هستند
بادها می وزند، عده ای در مقابل آن دیوار می سازند و تعدادی آسیاب به پا می کنند