سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - 3 Aug 2021
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۳ / ۱۴:۴۶
کد مطلب: 27111
۰

سلامت قلب با انتخاب درست سبک زندگی

وقتی مشغول غذا خوردن می شویم، پیوسته نگرانیم غذاها چرب یا سرخ کردنی نباشد، مبادا کلسترول خون را بالا ببرد و موجب گرفتگی عروق و یا سکته قلبی شود.

کم تحرکی و عدم فعالیت بدنی لازم نیز بیش از گذشته بر این مشکلات افزوده است، بی آنکه بدانیم بیماری ها در کمین هستند و ما آن ها را چندان جدی نمی گیریم.

از سوی دیگر استرس و اضطراب نیز در زندگی کنونی بیش از گذشته نقش بازی می کنند و تهدیدی جدی برای سلامت انسان محسوب می شود که این موارد و عوامل گوناگون دیگر به نوبه خود زنگ خطری برای ابتلا به بیماری های مختلف و از آن جمله بیماری های قلبی و عروقی به شمار می روند.

کارشناس مسوول بیماری های غیر واگیر معاونت دانشگاه علوم پزشکی زنجان به وضعیت بیماری های قلبی و عروقی در کشور اشاره می کند و می گوید: بر اساس آخرین آمار ارائه شده 3/39 درصد علت مرگهای به وقوع پیوسته در کشور مربوط به بیماری های قلبی و عروقی است که در تقسیم بندی انجام شده 5/19 درصد مربوط به سکته قلبی ، 3/9 درصد سکته مغزی و 10 درصد باقی مانده را بیماری های مادرزادی و غیره شامل می شود.

فریبا خسروشاهی می افزاید: بر اساس پایش های انجام شده نخستین علت مرگ و میر در این استان بیماری های قلبی و عروقی است که دراین میان فشار خون بالا مهمترین فاکتور در بروز آن شناخته شده است و هر روز نیز بر شمار مبتلایان افزوده می شود.

وی ادامه می دهد: متاسفانه تحقیقات انجام گرفته سال گذشته در این استان بیانگر آن است که هشت و نیم درصد جمعیت روستایی و 1/17 درصد جمعیت شهری به فشار خون بالا مبتلا هستند.

کارشناس مسوول بیماری های غیر واگیرمعاونت دانشگاه علوم پزشکی زنجان با یادآوری شعار روز جهانی قلب ابراز می کند: شعار امسال' انتخاب های دوستدار سلامت قلب' نامگذاری شده که همه ساله برنامه های متعددی در اقصی نقاط جهان با این رویکرد برگزار می شود.

وی اظهار می کند: شعار روز جهانی قلب تمرکز بر ایجاد محیط های دوستدار قلب و قادر سازی افراد بر ایجاد تغییرات مثبت به منظور کاهش ابتلا به بیماری ها و سکته های قلبی اشاره دارد.

مسوول مبارزه با بیماری های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زنجان سبک زندگی کنونی را از عوامل مهم ابتلای افراد به بیماری های قلبی و عروقی بیان می کند و می گوید: در ایجاد بیماری های قلبی و عروقی یک علت خاص مطرح نیست بلکه یک سری عوامل خطر وجود دارد که زمینه ایجاد بیماری ها را فراهم می کند.

وی ابراز می کند: هر عاملی که احتمال ابتلا به یک عارضه یا بیماری را افزایش دهد، یک عامل خطر است و در این میان عوامل خطر به دو دسته خطر ارثی (ژنتیکی) و اکتسابی تقسیم بندی می شود.

خسروشاهی می افزاید: عوامل خطر ارثی عواملی هستند که فرد با آنها به دنیا می آید و قابل تغییر نیستند،اما با تغییر سبک زندگی و با مراقبت های بهداشتی و درمانی می توان از میزان تاثیر آنها به میزان قابل توجهی کاست.

وی یادآوری می کند: این عوامل شامل سن، سابقه خانوادگی، جنسیت، سابقه فشار خون، دیابت و اختلالات چربی خون محسوب می شود.

کارشناس مسوول بیماری های غیر واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ادامه می دهد: بعد از سن 55 سالگی به ازای هر 10 سال زندگی، خطر بیماری های قلبی و عروقی دوبرابر می شود و در صورتی که یکی از والدین، خواهر یا برادر سابقه بیماری های قلبی و عروقی قبل از 55 سالگی در مردان و قبل از 65 سالگی در زنان وجود داشته باشد، شانس ابتلا به این نوع بیماری ها افزایش می یابد.

وی به عوامل خطر اکتسابی نیز اشاره می کند و می گوید: این نوع عوامل که با نوع فعالیت ها و رفتارهای در طول زندگی بروز می کند، قابل حذف و کنترل هستند.

خسروشاهی مصرف سیگار شامل ( قلیان، پیپ)، اضافه وزن و چاقی، نبود رژیم غذایی سالم، فشار خون بالا، اختلالات چربی خون ، کم تحرکی و بیماری دیابت و از همه مهمتر فشارهای روانی یا استرس ها را از عوامل خطر ابتلا به بیماری قلبی بیان کرد.

وی، سکته قلبی را شایعترین ومهمترین بیماری های قلبی عنوان می کند و می افزاید: این عارضه بالاترین میزان مرگ و میر را به خود اختصاص داده که به نوبه خود از اهمیت بالایی برخوردار است.

به گفته این کارشناس مهمترین نکته در مورد سکته های قلبی این است که با اقدامات به موقع می توان از وقوع مرگ حتمی جلوگیری کرد.

وی درد سینه به طور ناگهانی، انتشار درد به شانه ها، گردن، بازوها، فک پایین ، احساس سنگینی در ناحیه سردل به هنگام فعالیت و یا تنگی نفس، عرق کردن و ناراحتی معده را از جمله علائم بالینی سکته قلبی بیان می کند.

**مرگهای ناشی از بیماری قلبی قابل پیشگیری است

رییس دانشکده پزشکی استان زنجان نیز با اشاره به اینکه 80 درصد مرگ و میرهای ناشی از بیماری های قلبی و عروقی قابل پیشگیری است تصریح می کند: آموزش های لازم از دوران کودکی می تواند فرد را از ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی مصون نگاه دارد.

حسن آهنگر می افزاید: سبک زندگی انسانهای کنونی سبب شده خطر ابتلای عموم مردم به ویژه قشر فعال جامعه به بیماری های قلبی و عروقی نسبت به گذشته روند صعودی داشته باشد.

وی ادامه می دهد: شیوه زندگی کنونی و معضلات ناشی از آن موجب شده است روند شیوع بیماری های قلبی و عروقی در جامعه بیش از گذشته افزایش یابد و در این میان استرس و اضطراب غالب زندگی امروزی شده و همه افراد با توجه به فراخور زندگی خود با این معضل دست به گریبان هستند.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی زنجان تاکید می کند: استرس و اضطراب یک فاکتور و خطری مهم در ابتلای افراد به بیماری قلبی و عروقی محسوب می شود و به عبارتی در علامت دار شدن آن نقش اساسی دارد.

وی ابراز می کند: استرس به دو نوع فیزیکی و هیجانی تقسیم بندی می شود و در این میان نوع اول آن برای افرادی که بیماری کرونر قلبی دارند، زیان آور است و نوع دوم آن نیز برای قلب مضر است.

این فوق تخصص بیماری های قلبی و عروقی مرکز آموزشی درمانی تخصصی و فوق تخصصی آیت الله موسوی زنجان ادامه می دهد: استرس زیاد موجب افزایش ترشح آدرنالین شده و غلظت آن در خون بالا می رود و در نتیجه می تواند موجب لخته شدن خون شود که یک فاکتور خطرناک برای سلامت قلب است.

وی یادآوری می کند: تیپ های شخصیتی مضطرب بیش از دیگران در خطر ابتلا به تنگی عروق کرنر قرار دارند.

آهنگر ابراز می کند: استرس و اضطراب به نوبه خود فرد را مستعد چاقی می کند و حتی ممکن است با افزایش چربی خون نیز همراه باشد.

وی در ادامه شایعترین علل زمینه ای بیماری های قلبی و عروقی در این استان را شیوه و سبک زندگی نامناسب، چاقی، دیابت، فشارخون بالا، چربی خون، استرس و بی تحرکی بیان می کند.

به گفته این فوق تخصص اطلاع رسانی و آگاهی بخشی از علل بیماریهای قلبی و عروقی به عموم مردم نقش اساسی در کاهش شمار مبتلایان به آن دارد.

*** از مصرف چه غذاهایی باید اجتناب کرد؟

کارشناس تغذیه مرکز بهداشت استان زنجان نیز مصرف غذاهای آماده، انواع روغن های اشباع شده و کم تحرکی را از جمله علل بروز بیماری های مزمن به ویژه قلبی و عروقی بیان می کند و می گوید: بسیاری از افراد بدون توجه به برنامه غذایی مناسب خود انوع چربی ها و حتی نمک بیش از حد را در پخت و پز مواد غذایی خود مورد استفاده قرار می دهند.

عصمت عباسی می افزاید: مصرف نابجای مواد غذایی، استرس، اضطراب و چاقی به افزایش کلسترول خون منجر شده و عملکرد قلب و عروق را مختل می کند.

وی یادآوری می کند: علت پایه ای چاقی و اضافه وزن، نبود تعادل انرژی بین کالری دریافتی و کالری های مصرفی است.

این کارشناس تغذیه مرکز بهداشت استان زنجان ادامه داد: تغییر رژیم غذایی به سمت مصرف زیاد غذاهایی محتوی انرژی که دارای چربی و قند زیاد هستند اما ویتامین، مواد معدنی و دیگر ریز مغذی ها را ندارند از علل افزایش چاقی و اضافه وزن است.

وی ابراز می کند: عموم مردم نباید بیش از سه تا پنج گرم در روز نمک مصرف کنند این درحالی است که دو و حتی سه برابر میزان مجاز آن مورد استفاده قرار می گیرد.

عباسی تصریح می کند: بسیاری به دلیل آنکه به مصرف مواد شور علاقه بیش از حدی دارند نمک بیشتری مصرف می کنند و این موضوع عاملی خطرناک در بروز بیماری مختلف مانند فشار خون و یا بیماری های قلبی و عروقی است.

وی خاطر نشان می کند: استفاده از یک برنامه غذایی مدون و اصولی عامل مهم در پیشگیری از بیماری های مختلف است و توجه عموم مردم به این موضوع مهم آثار و نتایج مفیدی به همراه دارد.

به گزارش ایرنا ، هفتم مهرماه برابر با 29 سپتامبر 2014 روز جهانی قلب با شعار ' انتخاب های دوستدار سلامت قلب ' نامگذاری شده است.

 

 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

سوال‌هایی که خجالت می‌کشید از مرد‌ها بپرسید؟
چرا در اجسام چهره‌هایی می‌بینیم که واقعا وجود ندارند!
تأثیر مخرب ویروس کرونا بر حافظه
چرا این دختر فکر می‌کند "زشت" است؟!
عوامل شخصیتی که کارایی واکسن کووید ۱۹ را تعیین می‌کند
تنبیه روانی کودکان ممنوع
چه کار کنیم تا در محیط کار مضطرب نباشیم؟
راهکارهایی برای کنترل اضطراب قبل از جراحی
عواملی که به افسردگی دامن می‌زنند!
تاب آوری در والدگری کودکان با نیازهای ویژه
بهترین راه برای درمان احساس تنهایی چیست؟
چه وقت به یک مرد نباید اعتماد کرد؟
زبان هیچ استخوانی ندارد اما آنقدر قوی هست که بتواند قلبی را بشکند. پس مراقب حرف هایتان باشید.