چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - 31 May 2023
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۳ / ۱۶:۴۶
کد مطلب: 27292
۰
۱

کاهش سن یادگیری زبان های خارجی در ایران

یک مدرس و پژوهشگر با اشاره به کاهش سن یادگیری زبان های خارجی در ایران گفت: آموزش زبان در ایران به طور رسمی از 12 سالگی و به طور غیررسمی از 5 سالگی شروع می شود.

به گزارش ایرنا، شهین واعظی در نشست تخصصی «نیازهای آموزش زبان های خارجی نگرش زبان آموزان و والدین» اظهار کرد: در خارج از کشور آموزش زبان از مقطع پیش دبستانی آغاز می شود و ایران هم جز کشورهای پیشرو در زمینه زبان آموزی است.


وی دو زبانگی را به عنوان نیاز کودکان امروز معرفی کرد و افزود: از خانواده ها می خواهیم کودکان را به فراگیری زبان های خارجی تشویق کنند، چرا امروزه دانستن یک زبان خارجی نیازی است که نمی توان آن را انکار کرد و یادگیری آن می تواند افق های جدیدی در برابر آینده کودکان بگشاید. وی با اشاره به اینکه یادگیری زبان های بین المللی باعث آشنایی کودکان و نوجوانان با فرهنگ و سنت های نقاط دیگر می شود، ادامه داد: قابلیت تحرک در سطح جهانی برای تحصیل و کار و زندگی از فواید دیگر فراگیری زبان های خارجی علاوه بر زبان مادری است. واعظی در پاسخ به سوالی که معیارهای زبان دوم کودک چگونه باید انتخاب شوند، گفت: شرایط اقتصادی، سیاسی اجتماعی حاکم بر جامعه مردم را به سوی زبان مورد نظر هدایت می کند و با درک از شرایط حاکم بر جامعه زبان انگلیسی، فرانسوی، آلمانی و اسپانیولی در صدر لیست قرار دارد.

براساس گزارش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، وی خاطرنشان کرد: خانواده های ایرانی برای یادگیری زبان، کودک خود را تحت فشار نگذارند و با توجه به استعداد کودکان آن ها را راهنمایی کنند.

هفته ملی کودک از روز 15 مهر در مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری آغاز شده و تا 21 مهر ادامه می یابد.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

افق
Iran, Islamic Republic of
اکنون که زبان علم شدن فارسی در زمره چشم انداز کشور قرار گرفته اموزش زبان های خاجی از سنینی کم ببه کودکان در شرایطی که در این سنین مطالب بسیار مهم تر و ضروری تری برای یادگیری انها وجود دارد، چه معنایی دارد. این رویه تقلیدی عمل کردن و خذف تفکر نقادنه از صحنه عمل چه زمانی قرار است از جامعه ما رخت بر بندد؟
احساساتی که نشان می‌دهد ضریب هوشی شما بالا است
چگونه مشاوره روانشناسی بگیریم ؟
چطوری در محل کار عذرخواهی کنیم؟
اختلالات شخصیت کلاستر B
نارسایی توجه /بیش فعالی اختلال رفتاری پیچده اما قابل مدیریت
کشف تاثیر استرس محل کار روی تایپ‌ کردن
اضطراب با بدن زنان چه می‌کند؟
روش‌های غلبه بر استرس امتحانات
نشانه های روابط عاشقانه ناکارآمد وسمی کدامست ؟
معنویت در حل مشکلات روانی بیرون‌زاد راهگشاست
تعریف و طبقه بندی کودکان استثنایی
اعلام ضوابط کارورزی، برگزاری کارگاه و دوره‌های توانمندسازی روانشناسی
زندگی آنقدر ابدی نیست که هر روز بتوان مهربان بودن را به فردا موکول کرد