چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ - 27 Sep 2023
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۳ / ۰۹:۰۵
کد مطلب: 27304
۰

درمانگاه کنترل خشم در کلانشهرها

معاون ساماندهی امور جوانان وزیر ورزش و جوانان از آمادگی این وزارتخانه برای راه‌اندازی درمانگاه کنترل خشم در کلانشهرهای کشور خبر داد.
 
به گزارش فارس، محمود گلزاری عصر امروز در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استانداری گیلان با تبریک فرا رسیدن عید سعید غدیر اظهار کرد: طبق تعریف‌های تعیین شده گروه سنی 19 تا 29 سال جوان هستند.
 
وی با بیان اینکه با بیان اینکه 24 میلیون نفر جوان در کشور وجود دارد، افزود: این آمار مجموعه‌ای از نوجوان و جوان هستند که با گروه‌های قبل و پس از خود تفاوت دارند.
 
معاون وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه این تعداد جوان و نوجوان می‌توانند در مسیر توسعه و پیشرفت کشور باشند، تصریح کرد: جوانی دوران گمگشتگی و بحران هویت است و در نوجوانی هیجان‌ها و حساسیت‌ها و سرکشی‌هایی در این دوران وجود دارد.
 
وی دوران میانسالی را نوعی وابستگی به زندگی و پست و مقام و محافظه‌کاری خواند و یادآور شد: در این دوران برای تغییر چندان اقدام نمی‌کنند و وضع موجود را پاسداری می‌کنند.
 
گلزاری با اشاره به فعالیت 5 هزار سمن در کشور خاطرنشان کرد: از این تعداد 200 سمن «سازمان‌های مردم‌نهاد» فعال است.
 
وی نگاه کنترلی و امنیتی را «جوان‌هراسی» خواند و گفت: باید جوان باور و جوان یاور باشیم و جوان در سازندگی کشور خود را نشان داده است.
 
این مسئول با بیان اینکه سن اعتیاد پایین آمده است، خاطرنشان کرد: 80 درصد جوانان که طلاق می‌گیرند زیر 30 سال هستند و وجود صدها هزار مطلقه آسیب بزرگ سونامی است بنابراین باید طلاق جدی گرفته شود.
 
وی با اشاره به اینکه از سال گذشته تا اسفند ماه 22 جلسه درباره بررسی آسیب‌های اجتماعی در ایران برگزار شد، افزود: برخورد با جوانان با عالمانه، مهربانانه و شکیبایی باشد.
 
گلزاری از ایجاد درمانگاه کنترل خشم در کلانشهرها خبر داد و گفت: تهران، مشهد و البرز برای راه‌اندازی درمانگاه کنترل خشم اعلام آمادگی کرده‌اند و می‌توانیم با توجه به آمار بالای گیلان در این زمینه، درمانگاه مذکور را در آن راه‌اندازی کنیم. 
 
وی آموزش گروهی همسران جوان به‌ویژه مردان را از فعالیت‌های مرکز مذکور عنوان کرد و یادآور شد: مشاوره و روان‌درمانی از جمله فعالیت‌های درمانگاه کنترل خشم است.
 
معاون ساماندهی امور جوانان وزیر ورزش و جوانان از مطرح شدن طرح ایجاد درمانگاه کنترل خشم در شورای عالی جوانان خبر داد و خاطرنشان کرد: طرح ایجاد درمانگاه کنترل خشم در راستای جهان عاری از خشونت و تهدید اجرا می‌شود. 
 
وی با اشاره به اینکه گیلان استانی فرهیخته‌پرور است، تصریح کرد: طرح مشاوره قبل و پیش از ازدواج در گیلان راه‌اندازی شود و این استان ظرفیت ایجاد 10 مرکز تخصصی مشاوره مذکور را دارد.
 
گلزاری متذکر شد: برنامه‌ریزی درباره راه‌های افزایش شادی و نشاط در گیلان و افزایش ازدواج و کاهش طلاق و کنترل خشم در گیلان از اهداف ستاد ساماندهی امور جوانان است.
 
وی افزایش هویت ایرانی اسلامی را از اهداف مهم ستاد مذکور عنوان کرد و یادآور شد: باید برای شادی و نشاط تمام جوانان کشور برنامه‌ریزی صورت گیرد.
 
 
 
 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

با این تمرین‌ها از شر آلزایمر خلاص شوید
روانشناسی شاد بودن چیست و چطور شاد باشیم؟
مواجهه درمانی: اصول، کاربردها و مزایا
اهمیت حضور مشفقانه درمانگر در روان‌درمانی
مدیریت مورد در آموزش و پرورش
افکار منفی از کجا می آیند؟ خودگویی چیست ؟
روان‌درد علت خودکشی است!
چطور اعتماد به نفسمان را تقویت کنیم؟
مصرف سیگار یا مواد توسط والدین چه پیامی به فرزندان منتقل می‌کند؟
نظریه دلبستگی جان بالبی
راه‌های کنترل خشم از دیدگاه روانشناسی
چرا اول مردان می‌گویند دوستت دارم؟!
صعود به اورست 13 روز به طول مي انجامد، اما سقوط از آن فقط « 8 ثانيه ». ساختن روابط مدتها به طول مي انجامد اما از بين رفتن آن فقط در چند ثانيه!