چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ - 19 Jan 2022
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۳ / ۱۳:۲۹
کد مطلب: 27770
۰

همکاری دانشگاه علوم بهزیستی و شبکه بین المللی

همکاری دانشگاه علوم بهزیستی و شبکه بین المللی

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی شهید بهشتی، اساتید و محققان مرکز تحقیقات سالمندی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در نشست مشترک با مدیر استراتژی «شبکه بین المللی HelpAge» ظرفیت‌های همکاری در خصوص اجرای طرح‌های مشترک تحقیقاتی سالمندی و ارائه مدلهای مراقبت و نگهداری سالمندان در خانواده و جامعه را مورد بررسی قرار دادند.

بر اساس این گزارش، در این نشست که با حضور محمد تقی جغتایی، سرپرست و محسنی معاون بین الملل این دانشگاه و محققان مرکز تحقیقات سالمندی از جمله دکتر صحاف، دکتر فدای وطن، دکتر دلبری، دکتر موسوی و دکتر ابوالفتحی ممتاز  برگزار شد،  آمادگی این دانشگاه برای ارائه مدلهای مراقبت از سالمندان در خانواده و جامعه، اعلام شد.

اساتید و محققان مرکز تحقیقات سالمندی دانشگاه علوم بهزیستی با توجه به سیاست جهانی مورد نظر سازمان بهداشت جهانی در خصوص «زندگی، نگهداری و مراقبت از سالمندان در خانه و خانواده» تاکید کردند: با توجه به فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی جامعه ایران که تلاش بر مراقبت از سالمندان در داخل خانواده دارند، و همچنین پتانسیل علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، امکان ارائه مدلهای مراقبت از سالمندان در خانواده و جامعه به دنیا وجود دارد.

«مارک گورمن  Mark Gorman» مدیر استراتژی شبکه بین‌المللی HelpAge نیز  آمادگی این شبکه بین‌المللی، برای هرگونه همکاری جهت اجرای پروژه‌های مطالعاتی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی درخصوص سالمندان را اعلام کرد.

هم اکنون مرکز تحقیقات سالمندی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، دو پروژه "مطالعه کهورت سلامت از میانسالی تا سالمندی ایران" و "مطالعه کهورت دمانس در کشور" را در آستانه اجرا دارد.

اعضای شبکه بین المللی HelpAge  که وظیفه مشاوره برنامه‌های ملی سالمندان در کشورهای مختلف را دنبال می‌کنند و با هدف ارائه مشاوره برای اجرای هرچه بهتر سند ملی سالمندان ایران‌، به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده‌اند، برای جلب همکاری در خصوص دو پروژه طراحی شده دانشگاه علوم بهزیستی درمورد سالمندان، به این نشست دعوت شدند.

دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی به عنوان دانشگاهی تخصصی که زیر نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی فعالیت می‌کند، دارای هشت مرکز تحقیقات فعال در زمینه سلامت روانی، سلامت اجتماعی و توانبخشی بوده و یکی از این مراکز، که اولین و تنها مرکز پژوهشی مصوب کشور در زمینه سالمندی است، مرکز تحقیقات سالمندی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی است.

 

نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

منظور ما از به زیستی چیست؟
سبک های ارتباطی بین زوجین
اینفوگرافی/ خطرات گوشی هوشمند و بازی های آنلاین برای کودکان
کلینیک تخصصی روانشناسی و مشاورۀ راهیل
گول صفحات و جملات انگیزشی را نخورید
کاربرد نظریه های یادگیری در آموزش
چرا زن ها خیانت می کنند؟ ۸ دلیلی که بیشتر مردها نادیده می‌گیرند
بحران‌های روانشناختی
وقتی نوجوانتان دروغ می‌گوید چه کار کنید؟
ابعاد اجتماعی و روانشناختی شایعه
کتاب آسان­ آموز روانشناسی تربیتی
درمان بیش فعالی کودکان
هم اکنون که در حال نفس کشیدن هستید، کس دیگری دارد نفس های آخرش را می کشد. پس دست از گله و شکایت بردارید و بیاموزید چگونه با داشته هایتان زندگی کنید.