چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ - 29 Nov 2023
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۳ / ۱۴:۵۷
کد مطلب: 27917
۰

همایش سلامت اخلاقی و رفتاری کودک و نوجوان برگزار می شود

به گزارش فارس «همایش سلامت اخلاقی و رفتاری کودک و نوجوان» با هدف تأمین سلامت اجتماعی کودکان و نوجوانان در خانواده، مدرسه و اجتماع با بهره‌گیری از دانش و تجربه اندیشمندان داخلی و ارایه دستاوردهای تحقیقی 18 آذر در تهران برگزار می‌شود.

دلبر نیروشک، دبیر علمی این همایش گفت: استعدادها و توانایی‌های کودک و نوجوان، مدیریت مشارکت اجتماعی در کودک و نوجوان، روابط مؤثر والدین، فرزندان و سلامت معنوی و مدیریت ارزش‌ها در کودک و نوجوان از عمده محورهای این همایش را تشکیل می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های مطالعاتی و پژوهشی درجهت ارتقای سطح بهداشت روانی و کیفیت زندگی از اهداف این همایش را تشکیل می‌دهد، یادآور شد: کارشناسان در این همایش سعی دارند تا بر اساس نتایج مطالعات و پژوهش‌های انجام شده بر مبنای نیازهای واقعی کودکان و نوجوانان به تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی بپردازند.

نیروشک تصریح کرد: از دیگر محورهای این همایش تغذیه و سلامت روانی کودک و نوجوان است که در آن مباحث جدیدی در ارتباط با نقش تغذیه و اضطراب، افسردگی و بهداشت روان و نیز تغذیه و بلوغ مطرح خواهد شد.

وی یکی دیگر از اهداف این همایش را ارائه راهکارهای علمی و کاربردی برای کاهش مسائل و مشکلات کودکان به ویژه نوجوانان و افزایش مهارت‌های پیشگیرانه عنوان کرد و گفت: دست‌اندرکاران این همایش قصد دارند تا با رصد کردن تغییرات و تحولات اجتماعی، فرهنگی راهکارهایی را به منظور افزایش مهارت‌های مشارکتی در کودکان و نوجوانان ارایه کند.

دبیر علمی همایش سلامت اخلاقی و رفتاری کودک و نوجوان خاطر نشان ساخت: از آنجا که یکی از مشکلات والدین در خانه و معلمان در مدرسه رفتارهای ناسالم کودک و نوجوان است در این همایش کارشناسان به بررسی زمینه‌ها و ریشه‌های دروغگویی، فحاشی، رفتارهای ضد اجتماعی و ... پرداخته و به ارائه راهکارهایی در زمینه خشم و کنترل آن و پیشگیری از بزهکاری کودکان و نوجوانان خواهند پرداخت.

این همایش با حمایت یونسکو، انجمن جامعه شناسی آموزش و پرورش ایران، انجمن حمایت از کودکان کار، انجمن مددکاران اجتماعی، انجمن مادران امروز، دانشگاه‌های علوم بهزیستی، الزهرا، شیراز،‌آزاد و ... و از سوی موسسه نیروی تدبیر ایرانیان برگزار می‌شود.

 

 

 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

وسواس شده اید اگر این نشانه ها را دارید!
انواع هوش/ 16روش برای باهوش‌تر شدن
لینک ثبت‌نام و دریافت دفترچه آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
فتحی آشتیانی:  آزمون صلاحیت حرفه‌ای نیاز به مطالعه هیچ منبعی ندارد
درخواست حذف مصاحبه نظام روانشناسی برای دریافت پروانه اشتغال!!
پیامد روانیِ جست‌وجوی موفقیت به‌ جای شادمانی
این ۶ سوال را قبل از خواب از فرزندتان بپرسید
چرایی خونسردی آدم‌ها با بالارفتن سن
خواب کمتر از ۵ساعت در شبانه‌روز چه بلایی سر ما می‌آورد؟
هر فعالیتی حتی خوابیدن سالم‌تر از نشستن است
افسردگی شدید در کمین این افراد
جزئیات برگزاری آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
خدايا،ميشه چند لحظه وقتتو بگيرم! اين دفعه چيزي ازت نمي خوام! فقط مي خوام  خيلي ساده بگم: ممنون براي همه چيز...