دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲ - 2 Oct 2023
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۳ / ۱۰:۲۹
کد مطلب: 28056
۰

اکسیر جوانی ساخته شد!

به گزارش ایرنا از منابع خبری ، محققان دانشگاه دولتی مسکو 'لومونوسف' مدعی شدند: آنتی اکسیدان اکسیر جوانی را آزمایش کردند.

در حال حاضر رکورد بیشترین طول عمر در دنیا 122 سال است و سازندگان این دارو معتقدند که می توانند این سن را با دارو حفظ کنند.


ماکسیم اسکولاچِف کارمند ارشد علمی دانشکده بیولوژی دانشگاه دولتی مسکو در این خصوص گفت: رادیکال های آزاد در سلول های 'میتوکندری' تولید می شوند. یعنی آن جایی در بدن انسان که مواد مغذی با سوختن مبدل به اکسیژن می شوند و انرژی بدن ما را تأمین می کنند.

وی ادامه داد: اما طرف دیگر و تاریک 'میتوکندری'ها آن است که بخشی از اکسیژن تولیدی توسط آنها صرف سنتز رادیکال های آزاد می شود.داروی جدید همانا بر آنها تأثیر می گذارد.این دارو قادراست بادقت تا یک نانومتر وارد 'میتو کندری' شود و در آنجا رادیکال های آزاد را به دام بیاندازد و نابود کند.

وی توضیح داد:این آنتی اکسیدان SKQ نامیده شده است. برای نخستین بار در سال 2005 میلادی آن را سنتز کردیم و تاکنون مطالعه آن ادامه دارد.

به گفته وی، این دارو روی موش های کوچک و بزرگ و سگ ها آزمایش شد. آزمایشات نتایج یکسانی داشتند و در جانورانی که این ماده به آنها تزریق شد، رشد علایم پیری کند شد و بیماری های دوران پیری در آنها ظاهر نشد علائمی مانند آب مروارید، کوری تدریجی و حتی بیماری آلزایمر.

متخصصان بیولوژی دانشگاه دولتی مسکو مدعی هستند: ماده ساخته شده می تواند حداقل به عنوان ماده پیشگیری عمل کند و از سلولهای عصبی در مقابل آسیب دفاع کند. اما آنچه برای جانوران خوب است، همیشه بدرد انسان نمی خورد.

به گفته ماکسیم اسکولاچِف، تمام داروها که آزمایش آنها روی جانوران نتیجه مثبت داشته و موفق بوده است نتوانستند به انسان کمک کنند.

دارویی که توسط تیم او ساخته شده است باید آزمایش کلینیکی را در سال 2015 میلادی بگذراند. پس از دریافت نتایج آزمایشات بر انسان مشخص می شود که آیا این محصول که از آن به عنوان نوشابه جادویی – آنتی اکسیدان – وارد بازار می شود یا خیر .

محققان این پروژه تحقیقاتی بر این نکته تأکید دارند که هدف آنها، فقط افزایش سال های عمر نیست، بلکه تمدید جوانی و تأخیر پیری است تا بتوان کاری کرد که اولین علایم پیری در دهه 9 و 10 زندگی ظاهر شود.

 

نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

فتحی آشتیانی: نباید دانشجویی بدون کنکور وارد رشته روانشناسی شود
انواع قلدری در مدرسه و نشانه‌های آن در کودکان را بشناسید
آئین معارفه رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره برگزار شد+تصاویر
کلینیک روانشناسی چیست؟
آداب حرف زدن با تلفن که باید بلد باشیم
با این تمرین‌ها از شر آلزایمر خلاص شوید
روانشناسی شاد بودن چیست و چطور شاد باشیم؟
مواجهه درمانی: اصول، کاربردها و مزایا
اهمیت حضور مشفقانه درمانگر در روان‌درمانی
مدیریت مورد در آموزش و پرورش
افکار منفی از کجا می آیند؟ خودگویی چیست ؟
روان‌درد علت خودکشی است!
شايد شخصي آنقدر ميل به درك شدن دارد، ميل به دوست داشته شدن ندارد