شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰ - 23 Oct 2021
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۳ / ۱۵:۰۲
کد مطلب: 28071
۰

دربروزحمله عصبی صرع چه بایدکرد؟!

دربروزحمله عصبی صرع چه بایدکرد؟!
فرد دچار حمله عصبی صرع را باید به پهلو برگرداند/پس از ۵ دقیقه تشنج از اورژانس کمک بگیرند
-
یک فوق تخصص مغز و اعصاب گفت: در صورت بروز حمله عصبی صرع در فرد باید وی را به پهلو بچرخانند و در صورت گذشت بیش از ۵ دقیقه از تشنج از اورژانس کمک بخواهند.

به گزارش میگنا، دکتر پرویز بهرامی فوق تخصص مغز و اعصاب درگفت‌وگو با فارس درباره اختلال صرع و انواع آن اظهار کرد: اختلال صرع به دو نوع کلی منتشره و کانونی تقسیم می‌شود که نوع کانونی آن علائم شدیدی از خود بروز نمی‌دهد.

وی افزود: نوع کانونی اختلال صرع را می‌توان با جراحی درمان کرد در صورتیکه در نوع منتشره به علت انتشار به کل مغز معمولا از جراحی استفاده نمی‌شود و دارو درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این فوق تخصص مغز و اعصاب خاطرنشان کرد: این اختلال با دو یا سه نسخه قابل درمان نیست بلکه طول درمان 3 ساله دارد و در تمام این مدت بیمار باید با پزشک خود در ارتباط باشد تا اثرات و عوارض این داروها بر روی فرد تحت نظارت قرار بگیرد و در صورت لزوم درمان و دارو تغییر کند.

بهرامی ضمن تأکید بر لزوم برطرف کردن عامل زمینه‌ای بروز صرع برای درمان این اختلال گفت: دارو باید براساس نوع صرع به مقدار کافی و زمان کافی صورت گیرد و قطع ناگهانی دارو یکی از عوامل تشنج در مبتلایان به بیماری صرع است بنابراین داروهای مبتلایان صرع باید در 4 تا 5 ماه به تدریج قطع شود.

وی خاطر نشان کرد: علت صرع نامشخص است و به صورت خود به خود اتفاق می‌افتد بیماری‌های دوران جنینی، اختلالات متابولیک مغز، ضربه‌ها، سکته‌ها و تومورهای مغزی نیز می‌توانند در بافت مغز اختلال به وجود آورده و موجب شوند تا آن نقطه به عنوان منطقه ایجاد تخلیه الکتریکی همزمان چند سلول شود که در نهایت موجب اشکال در ساختار مغز و تشنج خواهد شد.

این فوق تخصص مغز و اعصاب افزود: صرع می‌تواند به صورت اولیه وجود داشته باشد یا به طور ثانویه ایجاد شود برای مثال در اکثر سکته مغزی و یا تورم مغزی صرع ثانویه ایجاد می‌‌‌شود.

این متخصص مغز و اعصاب از افراد خواست هنگامی که فردی تشنج می‌کند خونسردی خود را حفظ کنند و چیزی بین دندان‌های فرد دچار حمله عصبی صرع قرار ندهند اما پس از 5 دقیقه اگر تشنج فرد قطع نشد به اورژانس خبر دهند.

وی از اطرافیان فرد دچار حمله عصبی صرع خواست اشیاء خطرناک را از اطراف وی دور کنند و یقه فرد را باز کنند و فرد را به پهلو و ترجیحا پهلوی راست بچرخانند.

اگر فرد دچار حمله عصبی صرع دیابت داشته باشد یا باردار بوده یا آسیب دیده باشد باید سریعا از اورژانس کمک گرفت. 

 

نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

«ازدواج درمانی» چیست و چگونه زندگی مشترک را نجات می‌دهد؟
تفاوت دیسک کمر و سیاتیک: بهترین راه تشخیص و درمان
با همسر ایرادگیر و غرغرو چه رفتاری کنیم؟
در ایران کدام الگوی بینی و چانه، جذاب است؟
به این درخواست‌های همسر خود با قدرت «نه» بگویید!
تاثير وابستگی و دلبستگی دركودكی
چگونه با اختلالات خُلقی ناشی از تغییر فصل کنار بیاییم؟
با این ۲۰ نکته بی‌نظیر خود را جوان نگه دارید!
جوان ۳۰ساله‌ای که پدر ۴۰فرزند است!
به من نگوئید روانی/ چگونه با بیماران روحی رفتار کنیم؟
راه حل پرخوری چیست؟
غلظت کورتیزول در موی سر معیار سنجش استرس
انسانهاي شاد دنياي درونشان را ميسازند، انسانهاي غمگين دنياي بيرونشان را سرزنش ميكنند.