کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

پیام وزیر بهداشت به مناسبت فرا رسیدن روز دانشجو

15 آذر 1393 ساعت 1:30

وزیر بهداشت در پیامی به مناسبت فرارسیدن روز دانشجو گفت: « روز دانشجو »، یادآور رسالتی است که به نهضت اصیل دانشجویی، هویت و اعتبار ملی- اسلامی می‌بخشد.


به گزارش فارس به نقل از وزارت بهداشت، در این پیام آمده است:
ماه آذر دارای پیوندی عمیق و ناگسستنی با دانشگاه، به ژرفای بیش از ۶۰ سال است که همواره یادآور خروش، حماسه، تلاش، استکبارستیزی و افتخارآفرینی دانشجویان و دانشگاهیان بوده که در سینه صفحات تاریخ به خاطر سپرده شده است.

 

متن کامل پیام  به شرح زیر است:

 بسم الله الرحمن الرحیم

 ماه آذر دارای پیوندی عمیق و ناگسستنی با دانشگاه، به ژرفای بیش از ۶۰ سال است که همواره یادآور خروش، حماسه، تلاش، استکبارستیزی و افتخارآفرینی دانشجویان و دانشگاهیان بوده که در سینه صفحات تاریخ به خاطر سپرده شده است.

آن زمانی‌که استبداد و استکبار بر این سرزمین سایه سرد و سیاه خود را گسترانیده بود، این دانشجویان بودند که با روشن کردن شعله‌های آرمان‌خواهی و عدالت‌طلبی، روشنی بخش راه آزادی‌خواهی و استقلال ایران اسلامی گردیدند.

 با فرا رسیدن 16 آذر هر سال ، خاطره‌ حماسی شهادت سه تن از دانشجویان مسلمان و مبارز میهن اسلامی در ذهن جامعه زنده می‌شود که پیام‌آور عزت و شرف دانشگاه و نماد مقاومت جامعه دانشگاهی در برابر سلطه خارجی و خودکامگی داخلی است .

 16 آذر که به حق به عنوان « روز دانشجو » نامگذاری شده است، یادآور رسالتی است که تمسک به آن به نهضت اصیل دانشجویی، هویت و اعتبار ملی- اسلامی می‌بخشد .

 دانشجویان و دانشگاهیان همواره در بزنگاه‌های تاریخی و برهه‌های حساس از انقلاب شکوهمند اسلامی گرفته تا هشت سال دفاع مقدس و سال‌های پس از آن در سنگر بازسازی، پیشرفت و آبادانی در صف مقدم نقش‌آفرینی و حماسه‌سازی قرار داشته‌اند.

 امروز نیز جامعه‌ دانشگاهی ما در پرتو مشعل پر فروغ ۱۶ آذر، در اندیشه پیمودن راهی است که به آینده‌ای روشن منتهی می‌شود . آینده‌ای که سرشار از عشق و امید مبتنی بر خردورزی، آزادی، گفتگو و کرامت های انسانی است .

 از همین رو،  بر ما فرض است به منظور حق‌شناسی از این نسل نجیب، نستوه و آگاه که تا به امروز در تمام صحنه‌های انقلاب نقش طلایه‌داری و پیشتازی خود را به خوبی ایفا کرده است، با تمام توان در صدد تحقق مطالبات آنان بر آمده و زمینه حضور فعال و پر نشاط آنان را در تمام عرصه‌های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی جامعه فراهم کنیم و بازوی توانای دولت کریمه‌ای باشیم که با «تدبیر و امید» در صدد صیانت از حقوق انسانی ملت و تعمیم آزادی‌های فردی و آزادی‌های اجتماعی مسئولانه است.

 پس بر همگان است که با توجه به مقطع حساس کنونی که کشور نیازمند وحدت، همدلی و هم‌افزایی روزافزون است، دست به دست هم با حفظ کرامت دانشجو و دانشگاه به گسترش فضای امید و نشاط و تلاش در راستای رسیدن به قله‌های علم و دانش و نیز سربلندی اسلام و ایران عزیز کمک کنیم.

 در خاتمه، ضمن گرامیداشت حماسۀ 16 آذر و تبریک روز دانشجو، به روان پاک همه دانشجویانی که جان خود را در راه سربلندی و آزادی ایران عزیز در سال‌های قبل و پس از انقلاب اسلامی و دوران پر افتخار دفاع مقدس فدا کردند، درود می‌فرستم.

 امید است دانشجویان فهیم و فرهیخته با حضور با نشاط و فعال خویش در مراسم بزرگداشت این روز تاریخی، در تقویت و تحکیم پایه‌های اسلامیت و جمهوریت نظام مقدس جمهوری اسلامی بکوشند.  ان شاء الله.

 

سیدحسن هاشمی

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی


کد مطلب: 28080

آدرس مطلب :
https://www.migna.ir/news/28080/پیام-وزیر-بهداشت-مناسبت-فرا-رسیدن-روز-دانشجو

میگنا
  https://www.migna.ir