سه شنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ - 21 Sep 2021
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۳ / ۱۵:۱۵
کد مطلب: 28229
۰

تاثیر شبکه‌های اجتماعی بر روابط اجتماعی

تاثیر شبکه‌های اجتماعی بر روابط اجتماعی
اگر دچار این اعتیاد و احساس افراطی شوید دیگر هیچگاه نمی‌توانید کاری را بدون اشتراک‌گذاری در اینترنت انجام دهید و قطعا این اجبار به نفع شما نیست. همگی ما در فضای مجازی دوستانی داریم که تمام جزئیات زندگی‌شان را در این فضا منتشر می‌کنند اما این دوستان مجازی لزوما کمکی به شما نمی‌کنند و گاهی منتشر کردن جزئیات زندگی حتی می‌تواند برای شما دردسرساز شود. زمانی که احساس می‌کنید باید تمام تفکرات و کارهای دنیای واقعی‌تان را در شبکه‌های مجازی اعلام کنید،‌ اینها نشانه‌هایی از این است که شبکه‌های اجتماعی شما را از زندگی‌ سالم و مفید دور و محروم کرده‌اند.

به گزارش ایسنا به نقل از «زارگ نت»، انتشار موضوعاتی مثل موفقیت‌های تحصیلی، ازدواج و موقعیت‌های کاری فوق‌العاده و ... موجب ایجاد احساساتی مانند حسات در اطرافیان ما می‌شوند که ما معمولا آنها را نمی‌فهمیم. صرف زمان زیاد در شبکه‌های اجتماعی به ایجاد احساسات منفی بیشتری در زنان نسبت به خودشان منجر می‌شود و سطح نگرانی و اضطراب آنها را افزایش داده و گاهی روابط دوستانه‌ آنها را بر هم می‌زند.

کارشناسان پیشنهاد می‌کنند که وقتی ما به شدت درگیر شبکه‌های اجتماعی می‌شویم، باید به این موضوع فکر کنیم که چقدر از رویدادهای واقعی زندگی و مکالمات رو در رو، دور شده‌ایم. همانطور که برای کارهای دیگر زندگیمان برنامه ریزی می‌کنیم باید میزان و نحوه حضورمان در فضای مجازی را نیز مدیریت کنیم. ساعتهای حضورتان را کم کنید و اگر وقت کافی نداشتید که حساب‌های کاربری‌تان را در شبکه‌های مختلف ببینید، هیچ اتفاقی نمی‌افتد و چه بسا که وقتی از این سرویس‌ها و سایت‌ها دور شدید از زندگی رضایت بیشتری پیدا می‌کنید!
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

زن‌ها بوی ترس را می‌فهمند؟
قوانین خانه امن
اختلالی که با تغییر فصل خود را نشان می‌دهد
پنج مهارت افراد موفق که در مدرسه یاد نمی‌گیریم
چرا بلاگرنماها مضر هستند؟/ خسارات مادی و معنوی بلاگرها به کاربران فضای مجازی چیست؟
خود شفقتی برای اختلال اضطراب اجتماعی
۱۷ روش یادگیری دوست داشتن خود و شاد بودن
چگونه احساس تنهایی نکنیم ؟
ششمین مرحله سوگواری چیست؟ آیا این مراحل را درست فهمیده‌ایم؟
خودکارآمدی؛ چرا باید خودمان را باور داشته باشیم؟
چرا هیچ‌وقت به اندازۀ کافی وقت نداریم؟
رفتار‌های ویرانگر والــدیــن!
برای کشتی های ساکن، موج های دریا تصمیم می گیرند!