جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ - 1 Dec 2023
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۳ / ۱۶:۰۰
کد مطلب: 28233
۲

«احساس جوانی» عمر را طولانی می‌کند

«احساس جوانی» عمر را طولانی می‌کند
این واقعیت که دیر یا زود عمر به پایان رسیده و لحظه مرگ فرا می‌رسد غیرقابل انکار است اما نتایج یک مطالعه جدید حاکیست، داشتن حس جوانی و سرزندگی موجب می‌شود فرد عمر طولانی‌تری داشته باشد.

در نتایج این مطالعه آمده است افرادی که احساس نشاط و شادابی دارند نسبت به افرادی که احساس می‌کنند پیر و فرسوده شده‌اند بیشتر عمر می‌کنند.
متخصصان در این بررسی دریافتند افراد مسن در انگلیس که نسبت به تاریخ تولدشان احساس می‌کنند سه سال جوان تر هستند نسبت به افرادی که احساسشان با تاریخ دقیق تولدشان مطابقت دارد یا حتی تصور می‌کنند پیرتر هم هستند، کمتر احتمال دارد در مدت متوسط هشت سال آینده فوت کنند.

«آندرو استپتوئی» یکی از متخصصان این مطالعه از دانشگاه کالج لندن گفت: وجود این رابطه پیش از این نیز تایید شده اما این مطالعه در مقیاس بزرگتری انجام گرفت و طیفی از دلایل
احتمالی آن بررسی شد هرچند هنوز مشخص نیست دلیل قطعی این رابطه چیست. در این بررسی از بیش از 6000 فرد بزرگسال که دستکم 52 سال سن داشتند در سال‌های 2004 یا 2005 در مورد احساسی که نسبت به سنشان دارند سوالاتی پرسیده شد.

متخصصان مشاهده کردند بیش از دو سوم شرکت‌کنندگان این احساس را داشتند که حداقل سه سال از سن واقعی خود جوان تر هستند. همچنین مابقی شرکت کنندگان احساسشان با تاریخ تولدشان مطابقت داشت یا تصور می‌کردند یک سال بیش از سن واقعی‌شان سن دارند. همچنین این تیم تحقیقاتی دریافتند 14 درصد از افراد گروه اول تا ماه مارس 2013 فوت کرده‌اند در حالیکه این رقم در گروه دیگر 19 درصد بوده است.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، آندرو استپتوئی همچنین گفت: افرادی که احساس می‌کنند بیش از سن واقعی‌شان عمر دارند بیمارتر هستند و به همین دلیل بیشتر در معرض خطر مرگ قرار دارند.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

وسواس شده اید اگر این نشانه ها را دارید!
انواع هوش/ 16روش برای باهوش‌تر شدن
لینک ثبت‌نام و دریافت دفترچه آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
فتحی آشتیانی:  آزمون صلاحیت حرفه‌ای نیاز به مطالعه هیچ منبعی ندارد
درخواست حذف مصاحبه نظام روانشناسی برای دریافت پروانه اشتغال!!
پیامد روانیِ جست‌وجوی موفقیت به‌ جای شادمانی
این ۶ سوال را قبل از خواب از فرزندتان بپرسید
چرایی خونسردی آدم‌ها با بالارفتن سن
خواب کمتر از ۵ساعت در شبانه‌روز چه بلایی سر ما می‌آورد؟
هر فعالیتی حتی خوابیدن سالم‌تر از نشستن است
افسردگی شدید در کمین این افراد
جزئیات برگزاری آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
ميزان هوش، با توانايى تغيير كردن، اندازه گيرى ميشود. آلبرت انشتين