کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

ارتباط توانایی روی یک پا ایستادن با خطر سکته مغزی

30 آذر 1393 ساعت 16:56

پزشکان ژاپنی اظهار داشتند: در صورتی که فرد نتواند مدت زمان حداقل 20 ثانیه تعادلش را روی یک پا حفظ کند در معرض ابتلا به سکته مغزی قرار دارد.


1419151734347_41.jpg

طبق بررسی‌های پزشکان ژاپنی افرادی که به سختی می‌توانند روی یک پای خود بایستند از این واقعیت حکایت دارد که آنان دچار سکته مغزی خفیف یا خونریزی مختصری شده‌اند و این مفهوم را دربردارد که خطر سکته مغزی در آنان بالاتر است.

 «یاسو هارو تابارا» از دانشکده پزشکی دانشگاه توکیو گفت: افرادی که نمی‌توانند هنگام ایستادن روی یک پا تعادل خود را حفظ کنند و در راه رفتن مشکل دارند، لازم است به سلامت خود توجه بیشتری داشته باشند چرا که این ناتوانی می‌تواند نشان‌دهنده نارسایی مغزی یا زوال ذهنی در آنان باشد.

 سکته مغزی عامل اصلی ناتوانی و مرگ است و زمانی اتفاق می‌افتد که جریان خون به بخشی از مغز به دلیل لختگی یا خونریزی متوقف شود.

 به گزارش ایسنا به نقل از هلث دی‌نیوز، در بین بررسی از 1400 زن و مرد با متوسط عمر 67 سال درخواست شد برای مدت زمان یک دقیقه روی یک پای خود بایستند. همچنین اسکن مغزی از آنان انجام گرفت و مشخص شد ناتوانی در حفظ تعادل برای ایستادن روی یک پا در مدت زمان 20 ثانیه با خونریزی جزیی یا سکته خفیف مغزی ارتباط دارد.

 

 


کد مطلب: 28306

آدرس مطلب :
https://www.migna.ir/news/28306/ارتباط-توانایی-روی-یک-پا-ایستادن-خطر-سکته-مغزی

میگنا
  https://www.migna.ir