شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - 16 Oct 2021
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۴ دی ۱۳۹۳ / ۲۰:۱۲
کد مطلب: 28365
۱

عشق یا تنهایی؟

به گزارش ایسنا، محمد ملکی در این باره افزود: برای بیشتر افراد طلاق گرفته، تنهایی بعد از طلاق تقریباً غیر قابل تحمل است و به همین دلیل برخی از آنها برای بار دوم به ازدواجی تن می دهند که همچون ازدواج اولشان مشاجره آمیز است و بعد از مدتی برای طلاق دوباره به دادگاه باز می گردند.

وی در ادامه گفت: بر اساس آمارهای منتشره از سوی نهادهای مسئول در آمریکا میانگین زمانی که زنان برای ازدواج دوباره در این کشور صبر می کنند سه سال و یک ماه است. 54 درصد از زنان مطلقه در این کشور در 5 سال اولیه بعد از طلاق دوباره ازدواج می کنند. از این بین 67 درصد در ازدواج دومشان دوباره به طلاق می رسند.

این روانشناس اضافه کرد: تنها زندگی کردن سخت است. برای آنکه بتوانیم خودمان را از اشتباه مجدد انتخاب فردی نامناسب دور کنیم و هم از فاصله بین طلاق و ازدواج مجدد بهترین بهره را ببریم لازم است که راهکارهایی را در زندگی خود به کاربندیم.

وی با بیان اینکه تلاش کنید خودتان را بهتر بشناسید، گفت: شگفت انگیز نیست که وقتی ما در رابطه با افراد دیگری قرار می گیریم، از خودمان جدا می شویم. این موضوع به ویژه برای زنان مصداق دارد. زنان معمولاً هر آنچه شوهرشان می گوید و عمل می کند را مدنظر قرار می دهند و در رابطه با او اغلب خود واقعی شان نیستند. به همین دلیل افراد باید قبل از آنکه به ازدواج مجدد فکر کنند، خودشان را بشناسند، تمایلات و تنفرهایشان را دوباره بازتابی کرده و یا التیام دهنده استفاده کنند؛ یعنی دوره ای که خودشان را دوباره به فردی تبدیل کنند که دوست دارند باشند.

ملکی اضافه کرد: برخی از افراد طلاق گرفته علیرغم علاقه به تحصیل، به علت ازدواج از آن دور مانده‌اند. بعضی دیگر هم از کار یا هنری که در آن سابقه فعالیت داشته اند پس از زندگی مشترک دست کشیدند؛ اما می‌توانند پس از طلاق دوباره به آن بپردازند. این اقدامات گام‌هایی است برای آنکه که فرد پس از طلاق به خود بازگردد.

 

خودتان را دوست داشته باشید

 

وی تاکید کرد: اگر خودتان را دوست نداشته باشید، هیچ کس دیگری نیز شما را دوست نخواهد داشت. اگر شما فردی را در آیینه می بینید، دوست ندارید. پس چیزهایی که توانایی تغییرش را دارید، تغییر دهید. اما شما باید چیزهایی را که نمی توانید تغییر دهید بپذیرید. تحقیقات نشان داده است که افراد تمایل به ازدواج با کسانی را دارند که اعتماد به نفس‌شان زیاد است؛ اما شما این کار را تنها به این دلیل که امکان ازدواج مجددتان را افزایش دهید، انجام ندهید. به خودتان عشق بورزید. به این دلیل که سزاوار عشق هستید.

 

یک سرگرمی داشته باشید

 

این روانشناس در ادامه گفت: داشتن سرگرمی به معنای آن نیست که هیچ وقت دوباره ازدواج نکنید بلکه این کار برای به‌زیستی شما مفید است. شما باید در زندگیتان چیزی داشته باشید که موجب شادی و رضایت شما شود. حتی وقتی که در زندگی مشترک هستید نیز همسرتان تنها منبع شاد کامی تان نیست و برای شادکامی نیاز به منابع دیگری دارید.

 

با دوستانتان رابطه داشته باشید

 

وی اضافه کرد: به طور طبیعی وقتی در زندگی مشترک قرار دارید، رابطه با دوستان کاهش می یابد. واقعیت آن است که شما زمانی برای بودن با آنها در اختیار ندارید، اما بعد از طلاق رابطه با دوستان می‌تواند سیستم حمایتی خوبی برای شما باشد. هر فردی نیاز به دوست دارد. دوستان خوب می توانند دوره بعد از طلاق را بسیار قابل تحمل تر کنند.

 

نگران نیافتن همسر برای ازدواج مجدد نباشید

 

ملکی در مطلب خود در مجله سپیده دانایی با بیان اینکه فشار برای یافتن همسر مناسب را از روی دوشتان بردارید، توصیه کرد: آرام باشید و اجازه دهید که اتفاقات به صورت طبیعی طی شوند. موقعی که آرامش داشته باشید می‌توانید در هنگام انتخاب همسر انتخاب درستی را انجام دهید. عشق مهمترین نیاز بشری است، زیرا برای درمان تنهایی مطلوب تر از چیزهای دیگری همچون هوس، شیدایی و نیاز غریزی است که اغلب به جای عشق اشتباه گرفته می شود.

 

 

نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

تاثير وابستگی و دلبستگی دركودكی
چگونه با اختلالات خُلقی ناشی از تغییر فصل کنار بیاییم؟
با این ۲۰ نکته بی‌نظیر خود را جوان نگه دارید!
جوان ۳۰ساله‌ای که پدر ۴۰فرزند است!
به من نگوئید روانی/ چگونه با بیماران روحی رفتار کنیم؟
راه حل پرخوری چیست؟
غلظت کورتیزول در موی سر معیار سنجش استرس
طلاق گرفته بودند اما همچنان عکس عاشقانه می‌گذاشتند!
واکنش سازمان نظام روانشناسی به ارائه خدمات روانشناسی توسط اسنپ | غیرقانونی است
ترس از حیوانات، هیولای ترسناک ذهن کودکان
درمان درد مزمن با مداخلات روانشناسی
ویژگی که باور نمی‌کنید، آن را به ارث برده باشید
کسانی که شما را دوست دارند حتی اگر هزار دلیل برای رفتن وجود داشته باشد هرگز رهایتان نخواهند کرد، آنها یک دلیل برای ماندن خواهند یافت.