چهارشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - 19 May 2021
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۳ / ۱۹:۱۵
کد مطلب: 29124
۰
۱
مدیرکل دفتر پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بهزیستی:

وجود زنان ازدواج نکرده، مشکل آینده کشور

مدیرکل دفتر پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی سازمان بهزیستی با بیان اینکه سرمایه‌های اجتماعی در کشور کاهش یافته است گفت: متاسفانه ما به شبکه‌های اجتماعی پناهنده شدیم و این شبکه‌ها بتدریج جایگزین ارتباطات اجتماعی می‌شوند.

 

به گزارش ایسنا، فرهاد اقطار با بیان اینکه امروز باید آسیب‌های فضای مجازی ریشه‌یابی شود، گفت: فضای مجازی به مامنی تبدیل شده است که فرد در آن راحت‌تر ابراز عقیده می‌کند و باید این مساله مورد کنکاش دقیق قرار بگیرد که چرا ارتباطات میان فردی افراد محدود شده است.

 

وی افزود: سال گذشته اعلام کرده بودند که طلاق در کشور ما کاهش می‌یابد و علت آن کم شدن ازدواج است. در سال 91 تعداد طلاق‌ها حدود 829 هزار مورد بود اما در سال 92 به 774 هزار مورد کاهش یافته بود. طلاق طی چند سال آینده دیگر مشکل کشور ما نیست و معضل پیش رو آمار بالای زنان ازدواج نکرده است. در واقع شاید شرایط ازدواج برای میلیون‌ها فراهم نشود.

مدیرکل دفتر پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی سازمان بهزیستی با بیان اینکه سرمایه‌های اجتماعی در کشور کاهش یافته است گفت: متاسفانه ما به شبکه‌های اجتماعی پناهنده شدیم و این شبکه‌ها بتدریج جایگزین ارتباطات اجتماعی می‌شوند. ما باید قبول کنیم که یکسری آسیب‌ها در قالب فضای مجازی شکل گرفته است و روابط اجتماعی در حال کاهش است.

 

به گزارش ایسنا، زارعیان مدیر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و استاد دانشگاه نیز با بیان اینکه در سال 1994 جدی‌ترین قدم برای تحول در حوزه آی‌تی و آی‌سی‌تی برداشته شد و پس ازآن دولت آمریکا اقدام به سرمایه‌گذاری جدی در این خصوص کرد، گفت: امروز با یک جامعه هفت میلیاردی تلفن همراه، یک میلیارد و 400 میلیون نفری تلفن ثابت، سه میلیارد نفری کاربران اینترنتی و چند میلیاردنفری شبکه‌های اجتماعی مواجه هستیم.

 

وی افزود: تحولات مختلفی را در کشور تجربه کردیم، اکنون 130 تا 140 میلیون سیم‌کارت تلفن همراه صادر شده که رقم بالایی است که نشان‌دهنده استفاده از شبکه‌های موبایلی است و بسیاری از افراد با سیم‌کارت دوم و سوم وارد این شبکه‌ها می‌شوند. در حالی که حدود 40 میلیون کاربر اینترنتی داریم، کمتر از 7 میلیون نفر مشترک اینترنت پرسرعت هستند و این نشان می‌دهد که هنوز دسترسی ما به فضای مجازی کامل نیست و اگر مراقبت نکنیم ممکن است تهدیدهای بیشتری در انتظار ما باشد.

 

مدیر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و استاد دانشگاه با بیان اینکه نمی‌توانیم محدودسازی آن و کلی داشته باشیم و از سوی دیگر رهاسازی کنیم، عنوان کرد: اکنون این فرصت را داریم که با توجه به تحولات در عرصه‌های مختلف ارتباطی رخ داده است مدیریت بر این مجموعه را برعهده بگیریم. اکنون 12 متولی رسمی در این حوزه داریم و باید مدیریت یکپارچه شود.

 

وی ادامه داد: شورای عالی فضای مجازی با این نیت تشکیل شد که در کشور یک متولی در کشور در فناوری اطلاعات وجود دارد اما هنوز نتوانسته به وظایفش عمل کند امیدواریم 12 اسفند که این جلسه تشکیل می‌شود گزارش دهند که ظرف سه سال گذشته چه اقداماتی انجام داده‌اند.

 

مدیر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و استاد دانشگاه تاکید کرد: شبکه‌های اجتماعی نیازمند مدیریت سخت‌افزاری نیستند، بلکه باید مدیریت فرهنگی و اجتماعی بر آنها حاکم شود.

 

 

نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

رضا احسانی مقدم
United States
با سلام
آمار اعلام شده در مورد ازدواج است نه طلاق ممنون
چرا «نه» تلفظش آسان است اما گفتنش سخت؟!
نحوه عضویت در انجمن روانشناسی آمریکا APA
از چه سنی می‌توان بچه ها را در خانه تنها گذاشت؟
ترس و نگرانی را کنار بگذارید
راهنمای علمی کاهش استرس
کاهش علایم سندرم خستگی پس از ویروس
10 خطای شناختی که زندگی زناشویی را تلخ می‌کند
تحقیق:‌ افسردگی پس از زایمان در دوران قرنطینه دو برابر شده است
از فرسودگی شغلی چه می‌دانید؟!
چرا در دوران قرنطینه اینقدر خرید آنلاین می‌کنیم؟!
در روان‌پزشکی به چه بیمارانی «بیماران بی‌بصیرت» گفته می شود؟!
کم خوابی چه بلایی سرتان می‌آورد؟
هیچوقت برای تبدیل شدن به کسی که میخواستین باشین دیر نیست... فقط کافیست اولین قدم را بردارید.