دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰ - 27 Sep 2021
تاریخ انتشار :
شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۳ / ۱۹:۰۴
کد مطلب: 29337
۰
وزیر علوم اعلام کرد:

عدم صدور مجوز جدید برای غیر انتفاعیها

انتقاد فرهادی از 2 دانشگاه
به گزارش مهر، دکتر محمد فرهادی در مجمع عمومی اتحادیه دانشگاه‌ها و مؤسسه‌های آموزش عالی غیر دولتی با اشاره به بروز برخی مشکلات در آموزش عالی به علت افزایش بی رویه جذب دانشجو در برخی موسسات آموزش عالی دولتی و غیر دولتی افزود: باید ظرفیت ها را هدفمند و قانونمندکنیم تا مشکلات به حداقل برسد.

وزیر علوم تاکید کرد: درگذشته ایجاد رشته ها و رشد کمی اولویت داشته اما امروزهدف اصلی کیفی سازی است و همه باید برای تحقق این هدف کمک کنیم. وی به وجود 4 میلیون و 600 هزار دانشجو و فارغ التحصیل شدن یک میلیون نفر از این افراد در آینده نزدیک اشاره و اضافه کرد: به هر حال این افراد با اخذ مدرک انتظار دارند وارد بازار کار شوند.

وزیر علوم با بیان این که جذب بیش از حد دانشجو در مقطع تحصیلات تکمیلی باعث شده تا در برخی مشاغل که نیاز آن حداکثر فوق دیپلم است شاهد حضور افرادی با مدارک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری باشیم گفت: این موضوع علاوه بر اتلاف سرمایه و وقت ، کارآیی این افراد را نیز کاهش می دهد.

وی با ضروری دانستن بازبینی برخی رشته و تاسیس رشته های متناسب با نیاز کشور و حذف رشته هایی که عمرشان تمام شده است گفت: دانشگاه ها باید ماموریت گرا باشند و کار و تولید را پیگیری کنند.

فرهادی با اشاره به سخنان مطرح شده در این جلسه در خصوص دانشگاه های پیام نور، آزاد اسلامی و جامع علمی کاربردی خاطرنشان کرد: در ابتدای راه‌اندازی دانشگاه پیام نور قرار بود این دانشگاه دانشجوی غیر حضوری و تا حدودی نیمه حضوری پذیرش کند اما سال‌های گذشته اساسنامه این دانشگاه تغییر کرده است و این دانشگاه مانند دیگر دانشگاه‌های کشور دانشجو پذیرش می کند که ما با جدیت به دنبال بازگشت اساسنامه دانشگاه پیام نور به روال گذشته هستیم.

وی در خصوص دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت‌: این دانشگاه قرار بود نیروی تکنسین تربیت کند اما روند فعلی این دانشگاه نیز مطابق با اساسنامه آن نیست و باید این روند اصلاح شود.
وزیر علوم در خصوص دانشگاه آزاد اسلامی نیز افزود: تا پایان اردیبهشت ماه باید وضعیت کد رشته محل‌های دانشگاه آزاد اسلامی تعیین تکلیف شود و با توجه به تصمیم کمیته مشترک میان وزارت علوم و دانشگاه آزاد هم اکنون ادامه فعالیت برخی از کد رشته محل‌های این دانشگاه متوقف شده است.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

روان شناسی رشد،نظریه های رشد ( پیاژه- اریکسون)، مراحل رشد (کودکی –نوجوانی-بزرگسالی- پیری )
درگذشت روانشناس مرکز مشاوره دانشگاه تهران بر اثر کرونا
خودافشایی هیجانی  Emotional  Self-Disclosure
هفت ویژگی یک شریک عاطفی امن از دید روانشناسان
چرا شغل‌مان، همه‌ هویت ماست؟
زن و ازدواج موفق
انگ یا استیگما؛ مشکلی واقعی در درمان بیماران روانی
کدام خواستگار شما را خوشبخت می‌کند؟
سندروم توره یا سندروم تورت را بشناسید!
شناخت انواع سبک زندگی در روانشناسی
چگونه استاد دانشگاه شویم؟/ تمام نکات لازم برای رسیدن به کرسی دانشگاه
چگونه در مقابل افراد خودخواه از خودمان حفاظت کنیم؟
با خودت صادق باش و نگران آنچه دیگران درباره ات فکر می کنند نباش . تعریفی را که آنها از تو دارند نپذیر ، خود ، خودت را تعریف کن