شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - 10 Jun 2023
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۳ / ۱۵:۴۹
کد مطلب: 29520
۱
یک کارشناس سطح عالی حوزه تشریح کرد:

تشریح مزاج‌ افراد خشمگین

تشریح مزاج‌ افراد خشمگین

به گزارش تسنيم، یوسف اصغری کارشناس عالی سطح حوزه و دانشگاه اظهار داشت: طب سنتی قائل به این است که تمام افراد اشیاء, حالات, رفتارها, پندارها و افکار مزاج دارند.

به گفته وی مثلاً خشم بدن را گرم می‎کند و حرارت را به سمت بیرون می‎راند، فشار خون بالا می‎رود زیرا مزاج خشم گرم و خشک است؛ لذت, فرح و نگرانی نیز گرم و تر است و بدن را گرم می‎کند؛ ترس نیز سرد و تر است مثلاً کسی که می‎ترسد, چهره‎اش سفید می‎شود و حرارت به سمت داخل میل پیدا می‎کند.

این کارشناس سطح عالی حوزه و دانشگاه ادامه داد: غم، اندوه و افسردگی نیز سرد و خشک است. خجالت و همه اعراض نفسانی ورزش روح محسوب می‌شود، چون که اعراض نفسانی جزو حرکت سکون محسوب می‎شود، زیرا در طب سنتی حرکت سکون بدنی و حرکت نفسانی داریم.

اصغری افزود: اگر شخصی اعراض نفسانی شامل غم, خجالت, ترس, خشم و ... نداشته باشد به طور مثال عصبانی نشود، مزاج بدنش به سمت سردی و تری میل می‎کند و باید یک ورزش نفسانی برایش در نظر گرفت، انسان همیشه در حالتی است که روح دارد, ورزش می‎کند و این مستقیم در بحث تربیت نفس اثر می‎گذارد و می‌تواند در حالات مختلف کنترل نفس را داشته باشد.

وی اضافه کرد: فردی که گرم است, عصبانیت و پرخاشگری در او بیشتر است، در روایات آمده اگر شخصی که گرم است، درصورتیکه عصبانیت و پرخاشگری را ترک کند, اجرش بیشتر است تا اینکه فردی که سرد و تر است و این مسائل اجر و پاداش اخروی هم دارند.

این کارشناس سطح عالی حوزه و دانشگاه بیان داشت: اسلام مکتبی که به مسائل روحی و روانی بییشتر توجه دارد و به روح بیشتر از جسم اهمیت داده است، اعراض نفسانی یا همان مسائل روانی اثرشان خیلی بیشتر است و اهمیت بالایی دارند، انسان بیشتر باید به آنها توجه کند.

 

نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

تنهایی احتمال زنده ماندن پس از تشخیص سرطان را کاهش می دهد
ویژگی شخصیتی که موجب طول عمر می‌شود
قلدری چیست و انواع آن کدامست ؟
انواع فوبیا و ترس‌هایی که باید درمان آن را جدی بگیرید
پسران بیشتر از دختران بیش فعال می‌شوند؟
مهارت‌های ده‌گانه برای غلبه بر خشونت علیه کودکان
تاثیر خیانت بر روی همسر وفادار چیست؟
چگونه به دام «فرسودگی تحصیلی» نیفتیم؟
احساساتی که نشان می‌دهد ضریب هوشی شما بالا است
چگونه مشاوره روانشناسی بگیریم ؟
چطوری در محل کار عذرخواهی کنیم؟
اختلالات شخصیت کلاستر B
زندگی آنقدر ابدی نیست که هر روز بتوان مهربان بودن را به فردا موکول کرد