يکشنبه ۵ تير ۱۴۰۱ - 26 Jun 2022
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۳ / ۱۵:۴۷
کد مطلب: 29543
۱

افتتاح "همایش بین‌المللی تحول پایدار در نظام سلامت، رویکردها و چالش‌ها"

به گزارش وبدا، دکتر یارمحمدیان قائم مقام معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و دبیر علمی همایش، هدف از برگزاری این همایش را هم‌اندیشی و تبادل نظر دانش‌پژوهان و مدیران بخش‌ بهداشت و درمان درمورد اجرای طرح تحول نظام سلامت عنوان کرد و افزود: انتقال تجربیات مجریان و دست‌اندرکاران برنامه و بررسی نقاط قوت و ضعف آن، نقد و بررسی زیرساخت‌های اجرای برنامه، بحث و تبادل نظر در مورد راهکارهای تداوم اجرای طرح و نیز تعامل سازمان‌های بیمه و بیمارستان‌های بخش دولتی در راستای اجرای بهتر و مؤثرتر برنامه از دیگر اهداف برگزاری این همایش می‌باشد.
 
وی افزود: طرح تحول در نظام سلامت از اردیبهشت امسال آغاز شد و در قالب گام‌های مختلف، ابعاد نظام سلامت شامل حوزه درمان یعنی مراقبت‌های بیمارستانی و سرپایی در فاز اول و فاز دوم حوزه بهداشت و پزشک خانواده و در فاز سوم ابلاغ کتاب تعرفه سلامت را مورد بازنگری قرار داد. 
 
با توجه به اینکه این اقدامات و برنامه‌ها که همه در جهت افزایش پاسخگویی نظام سلامت، کاهش هزینه‌های درمانی در سبد خانوار، افزایش رضایت بیماران و همراهان بوده است، به پایداری تحول در نظام سلامت و منابع آن منجر شود.
 
قائم مقام معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه ادامه داد: طرح تحول نظام سلامت که با هدف کاهش پرداخت مستقیم از جیب بیماران، کاهش درصد خانوارهای مبتلا به هزینه‌های کمرشکن سلامت، رفع محرومیت و ترویج عدالت در بهره‌گیری از خدمات سلامت طراحی و اجرا شده است، نشان‌دهنده تلاش نظام سلامت برای پاسخگویی اجتماعی از طریق بهبود کیفیت خدمات سلامت و افزایش رضایتمندی بیماران و مردم می‌باشد، بنابراین این برنامه نیاز به بررسی و ارزیابی دارد تا چالش‌ها و فرصت‌های بوجود آمده از این طرح مورد تحلیل قرار گیرد و با بهره گیری ساز و کارهایی، مورد اصلاح مداوم قرار گرفته و میزان اثربخشی و تحقق اهداف آن و همچنین انطباق عملکرد برنامه با اهداف آن دائماً مورد سنجش و ارزشیابی قرار گیرد.
 
دبیر علمی همایش در بخش دیگری از سخنان خود گفت: این همایش با همکاری بیش از 20
دانشگاه خارجی و داخلی و انجمن‌های مربوطه برگزار و همچنین طراحی و برگزاری این همایش با حمایت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان‌های بیمه‌گر، دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و تعدادی دانشگاه خارجی صورت گرفته که جا دارد از تلاش‌های همه این سازمان‌ها قدردانی شود.
دکتر یارمحمدیان شرکت‌کنندگان و گروه هدف این همایش را تمامی دست‌اندرکاران طرح تحول نظام سلامت در سطوح مختلف شامل سیاست‌گذاران، برنامه‌ریزان و کارشناسان در حوزه وزارت بهداشت، سازمان‌های بیمه‌گر در کلیه سازمان‌های مرتبط عنوان کرد و افزود: علاوه بر آن مدیران و رؤسای مراکز درمانی و بهداشتی، کارشناسان اجرایی و صفی دانشگاه‌ها شامل معاونت‌های درمان، بهداشت و توسعه مدیریت و نیز کلیه استادان و دانشجویان تحصیلات تکمیلی و پژوهشگران حوزه سیاست‌گزار سلامت، مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی و اقتصاد در سلامت در این همایش شرکت خواهند نمود.
 
وی همچنین به حضور سخنرانان خارجی در این همایش اشاره کرد و گفت: مدعوینی از دانشگاه‌های انگلستان، استرالیا، آلمان جهت ایراد سخنرانی و ارائه کارگاه و برگزاری نشست‌های تخصصی دعوت شده‌اند.
 
دبیر علمی این همایش همچنین به حضور سخنرانانی از وزارت بهداشت و نیز دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور اشاره کرد و گفت: در این همایش معاون درمان و مسئولان دیگری از وزارت بهداشت و نیز مسئولین دیگری از دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران، شاهد، تهران و شهرهای مشهد، تبریز، شیراز و کرمان سخنرانی خواهند کرد و به بحث و بررسی در خصوص اهداف همایش خواهند پرداخت.
 
دکتر یارمحمدیان تعداد مقالات ارسالی به دبیرخانه این همایش را 395 مقاله عنوان کرد و گفت: از این تعداد 30 مقاله به صورت سخنرانی و بیش از 90 مقاله در قالب پوستر و به صورت الکترونیک در سالن‌های مجاور به نمایش گذارده می‌شود.
 
وی به برگزاری دو کارگاه در حاشیه همایش اشاره کرد و گفت: برگزاری دو کارگاه آموزشی، دو ویدئو کنفرانس توسط سخنرانان خارجی، پنل‌های تخصصی با موضوعات مختلف برنامه تحول نیز از دیگر برنامه‌های این همایش سه روزه خواهد بود.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

تفاوت ضریب هوشی دوقلوهایی که در دو کشور متفاوت بزرگ شدند!
به کودک‌تان نامه بنویسید
این رفتارها مردان را روانی می‌کند!
چرا روان‌آزار‌ها، کاریزماتیک و جذابند؟!
توانایی نه شنیدن
این جملات منفی را به دلبندتان نگویید
اصلی‌ترین اختلافات در دوران عقد و نامزدی
مردم خبر زده شده‌اند!
اعتیاد به دارو‌های آرام بخش چیست؟
تاثیر خشونت والدین بر کودکان
ارتباط خود زنی و پردازش درد
همراهی با افراد سمی و پیج‌های اینفلوئنسر‌ها آسیب‌زا است؟
سخت است حرفت را نفهمند سخت تر این است که حرفت را اشتباهی بفهمند حالا میفهمم که خدا چه زجری میکشد وقتی این همه آدم حرفش را که نفهمیده اند هیچ اشتباهی هم فهمیده اند. دکترعلی شریعتی