جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - 9 Jun 2023
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۳ / ۱۴:۲۴
کد مطلب: 29729
۰

دلایل جدایی زوج‌ های آلمانی

دعواهای زناشویی، "خیانت" و عوامل بسیار دیگری می‌توانند به جدایی منجر شوند. اما نظرسنجی‌ها نکته قابل تاملی را در آلمان روشن ساخته‌اند و آن اینکه نقش این عوامل در بین زنان و مردان در تصمیم به جدایی تفاوت قابل توجهی دارد.
به گزارش دویچه وله، دلایل بسیاری همچون دعواهای دائمی زناشویی، "سردمزاجی" یا "خیانت" می‌تواند منجر به جدایی یک زوج شود. اما نظرسنجی جالبی که توسط سایت "Statista" صورت گرفته نکات قابل تاملی را در بین زوج‌های آلمانی روشن ساخته است. نقش عوامل جدایی در بین زنان و مردان در تصمیم نهایی آنها برای جدا شدن از یکدیگر، کاملا متفاوت است.

از میان زنان آلمانی، ۶ / ۷۷ درصد "رابطه طولانی‌مدت" مردشان با یک زن دیگر و "خیانت" زناشویی را دلیلی برای جدایی و طلاق خوانده‌اند. ۸ / ۶۵ درصد مردان آلمانی هم گفته‌اند این عامل دلیلی برای تصمیم به جدایی است.

۶ /۷۵ درصد زنان آلمانی "عدم صداقت" و "دروغ‌گویی" را در رابطه زناشویی دلیلی برای جدایی و طلاق خوانده‌اند. در بین مردان آلمانی، ۵ / ۶۵ درصد "عدم صداقت" و "دروغ‌گویی" را دلیلی برای تصمیم به جدا شدن و طلاق اعلام کرده‌اند.

در مورد "دعوا‌های روزمره زناشویی" مردان و زنان تقریبا هم نظر هستند. ۱ / ۵۰ درصد زنان طلاق و جدایی را نقطه پایانی برای این دعواها می‌دانند. در بین مردان ۷ / ۴۹ درصد بروز "دعواهای روزمره زناشویی" را عاملی برای تصمیم‌گیری نهایی برای جدایی می‌دانند.

"تبدیل شدن رابطه زناشویی به عادت و کمبود احساس در رابطه" دلیل دیگری برای جدایی است. این دلیل ۵ /۵۲ درصد زنان و ۸ /۴۸ درصد مردان آلمانی را به‌سوی تصمیم‌گیری برای جدایی می‌کشاند.

"وقتی فهم و درک متقابل و حمایت" در رابطه زناشویی وجود نداشته باشد ۵۵ درصد زنان تصمیم به جدایی می‌گیرند. همین عامل ۴۳ درصد مردان آلمانی را به سوی جدایی سوق می‌دهد.

"تنها یک بار لغزش و خیانت در روابط زناشویی" برای ۲ /۵۲ درصد زنان عاملی برای جدایی است. این عامل ۴ / ۴۰ درصد مردان را به‌سوی جدایی از همسرشان می‌کشاند.

"اعمال محدودیت در زندگی مشترک" برای ۹ / ۴۴ درصد زنان در آلمان دلیلی برای جدایی است. این عامل ۵ / ۳۸ درصد مردان را به فکر جدایی از همسرشان می‌اندازد.

"تفاوت در علائق و برنامه‌ریزی برای آینده همچون کار و پیشرفت شغلی و یا زمان مناسب برای بچه‌دار شدن" باعث می‌شود تا ۶ / ۳۸ درصد زنان از همسر خود جدا شوند. این عامل ۲۶ درصد مردان را وادار به جدایی می‌کند.

۸ / ۳۰ درصد زنان آلمانی گفته‌اند، در صورتی که از سوی مرد زندگی‌شان مورد "عشق‌ورزی قرار نگیرند و نشان داده نشود که دوستشان دارند"، این موضوع می‌تواند دلیلی برای جدایی شود. در مقابل ۸ /۲۳ درصد مردان نبود این عامل را دلیل برای جدایی خوانده‌اند.

"سرد‌مزاجی" زنان و عدم "رضایت جنسی" ۲ /۲۲ درصد مردان را به جدایی می‌کشاند. این عامل اما تنها برای ۳ / ۱۷ درصد زنان دلیلی برای جدایی است.

"مشکل ارتباطی و احساس اینکه از سوی طرف مقابل فهمیده و درک نمی‌شوی" برای ۹ /۲۷ درصد زنان دلیلی برای جدایی است. همین عامل برای ۷ /۲۰ درصد مردان آلمانی دلیلی است که منجر به پایان رابطه مشترک می‌شود.

"تغییرات ظاهری، همچون چاق شدن" برای۱ /۱۸ درصد مردان دلیلی برای جدایی است. جالب اینکه این عامل تنها ۹ /۱۰ درصد زنان را به جدایی از مرد زندگی‌شان می‌کشاند.

"دخالت بی‌اندازه خانواده مرد" برای ۵ /۲۰ درصد زنان آلمانی دلیلی برای جدایی است. از سوی دیگر برای ۹ /۱۷ درصد مردان "دخالت بی‌اندازه خانواده زن" دلیلی برای جدایی است.

یکی از نکات جالب نظرسنجی سایت "Statista" میزان درصد زنان آلمانی است که "عدم اطمینان تامین مادی از سوی شریک زندگی" برایشان در تصمیم برای جدایی نقش ایفا می‌کند. تنها ۳ / ۹ درصد زنان از این عامل به‌عنوان دلیلی برای جدایی نام برده‌اند.

جالب اینکه تنها ۵ /۲ درصد مردان آلمانی "عدم اطمینان تامین مادی از سوی شریک زندگی" برایشان در تصمیم برای جدایی نقش ایفا می‌کند.
 
 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

ویژگی شخصیتی که موجب طول عمر می‌شود
قلدری چیست و انواع آن کدامست ؟
انواع فوبیا و ترس‌هایی که باید درمان آن را جدی بگیرید
پسران بیشتر از دختران بیش فعال می‌شوند؟
مهارت‌های ده‌گانه برای غلبه بر خشونت علیه کودکان
تاثیر خیانت بر روی همسر وفادار چیست؟
چگونه به دام «فرسودگی تحصیلی» نیفتیم؟
احساساتی که نشان می‌دهد ضریب هوشی شما بالا است
چگونه مشاوره روانشناسی بگیریم ؟
چطوری در محل کار عذرخواهی کنیم؟
اختلالات شخصیت کلاستر B
نارسایی توجه /بیش فعالی اختلال رفتاری پیچده اما قابل مدیریت
خوشبختی یعنی بدست آوردن یک زندگی و تقسیم آن با دیگران!